Poznáme TOP 5 slovenských streetových značiek

Hiphopová kultúra je na Slovensku naozaj vskutku rozvinutá a k nej patrí samozrejme okrem hudby aj móda. Toto je TOP 5 slovenských streetových značiek.

TOP 5 slovenských streetových značiek.
TOP 5 slovenských streetových značiek.

SLEDUJ NAŠE SOCIÁLNE SIETE A PODPOR NÁS

Facebook

Instagram

YouTube

KRATOM.POTMEHOOD.SK


V našich malých krajinách už nejaký ten čas dominuje hiphopová kultúra, ktorá so sebou okrem rapu prináša samozrejme aj módu. Napriek tomu, že Slovensko a Česko patrí k malým štátom hraničiacim s Východnou Európou a na čele štátu ešte stále panujú komunistické hlavy, pomaly, ale isto sa stávame súčasťou progresívnej a vyspelej časti sveta. Ruka v ruke s celým zmýšľaním napreduje aj móda, z ktorej sa často vykľuje viacej než len kus oblečenia a možno ho označiť za seriózne a nádherné umenie. Za touto zmenou stoja mladí ľudia, ktorí zahodili starodávne myšlienkove pochody a aj vďaka ním si dnes predstavíme zopár progresívnych značiek, ktoré pochádzajú z našej malej krajinky a môžeme sa nimi pýšiť aj vo svete.

FCK THEM

Na prvom mieste si podľa nás zaslúži umiestnenie fck them, ktorý okrem hromady kvalitnej hudby produkuje aj hromadu zaujímavých módnych kúskov, ktoré sú okrem Slovenska a Česka rozšírené takmer do celého sveta. Práve z dôvodu globality ide o viacmenej unikátny projekt na Slovensku a preto sa stáva víťazom. Na ich shope nájdeme okrem ich brandových produktov napríklad aj Gleba či iných kvalitných interpretov. Nechýba množstvo akcií, eventov prezentujúcich umenie a kopec iných aktivít, ktoré sa podieľajú na budovaní kultúry.

https://www.instagram.com/p/B7x_KfuJ_5A/
KÚSOK Z DIELNE FCK THEM STORE

CRYFORMERCY

Na druhé miesto sme umiestnili projekt CRYFORMERCY. Ide takisto o medzinárodnú značku pochádzajúcu zo Slovenska a to jej opäť dodáva pridanú hodnotu. Ich oblečenie sa vyznačuje predovšetkým originalitou a skutočne umeleckými dizajnami. Napriek tomu, že v tejto značke už hudba nehrá hlavnú rolu, ako je tomu pri FCK THEME, stále je úzko spätá s rapovou kultúrou a ich veci môžeme vidieť na nejednej akcií, či len tak v hoode na lavičkách. Táto skupina artistov nedávno dokonca dropla čerstvý dizajn, a hneď 01.02.2020 im vychádza ďalší, tak to môžeš skontrolovať na cryformercy.eu.

Ich cesta sa začala v roku 2018, kedy prišiel prvý drop, od ktorého sa prepracovali až po uznávanú značku, o ktorej môžeme tvrdiť, že je bezpochyby súčasťou kultúry. Okrem umeleckého dizajnovania oblečenia sa venujú aj organizovaniu rôznych akcií, na ktorých ich môžeš takisto stretnúť a dozvedieť sa o ich ceste viac.

https://www.instagram.com/p/B76q4G_JAFq/
PRIPRAVOVANÝ DROP Z DIELNE CRYFORMERCY

EAT PUSSY

Tretie miesto dostane značka, ktorú musí mať na sebe každá bad bitch. Táto značka získala najväčší hype v roku 2019, kedy sa jej dostalo najväčšie pozornosti aj napriek tomu, že prišli o svoj instagram kvôli nezmyselnej cenzúre. Možno by mohlo Instagram spravovať menej komunistov, ale to je už len taká naša prosbička 🙂 aktuálne už fungujú na novom účte, tak im určite hoď follow a nezabudni, eat pussy, not animals.

https://www.instagram.com/p/B7teUV2J4uh/
EAT PUSSY SA PÝŠIA OKREM OBLEČENIA AJ KRÁSNYMI MODELKAMI

FREAK CLOTHING

Na štvrté miesto sme zaradili Freak Clothing, ktorý si drží svoje postavenie v streetovej kultúre a takisto je veľmi úzko spojený s rapom. Ich lebku môžeme vidieť svietiť v diaľke sídlisk a takisto aj pod neónmi v kluboch na ,,vytrapovaných” akciách. Momentálne majú síce uzavretý eshop, no vo februári 2020 by nás malo čakať niečo nové, tak buď ready a sleduj ich Instagram.

https://www.instagram.com/p/B7bESDnJhHM/
IKONICKÁ LEBKA FREAKCLOTHING

TRAPLIFE

Posledné miesto patrí zaslúžene PIRAT ARMY. Pardon, TWINZZ. Piče, Double Red som mal na mysli :-). Na posledné piate miesto sme zaradili Slimsov Traplife, ktorý je známy svojimi dropmi spojenými s akciami. Tie bývajú väčšinou tematicky farebne upravené pre každé mesto a pokiaľ si aj ty ideš fialový svet, jedno tričenko v skrini by ti nemalo ublížiť.

https://www.instagram.com/p/Bs6BNxAlOWk/
TRAPLIFE S QR KÓDOM

Na záver ti už len pripomenieme, že 12.02.2020 spúšťame náš vastný Shop Potmehood, na ktorom nájdeš okrem oblečenia hlavne rôzne doplnky potrebné do každodenného života, napríklad drtičky a tak. Buď ready, dopočutia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *