Separ – profil rappera a všetko, čo potrebujete vedieť

Separ (vlastným menom Michal Kmeť) je rapper z Bratislavy, konkrétne z Dúbravky. Separ je okrem sólo kariéry zároveň členom skupiny DMS (Dame, Separ, Smart), ktoré kedysi tvorilo ešte väčšie zoskupenie spolu s Deckom, Tonom S a ostatnými – Gramo Rokkaz.

Separ - profil rappera, albumy, texty, merch
Separ – profil rappera, albumy, texty, merch

SLEDUJ NAŠE SOCIÁLNE SIETE A PODPOR NÁS

Facebook

Instagram

YouTube

SHOP.POTMEHOOD.SK


RUKAHORE_SHOP_BANNER

Separ rodina

Separ (Michal Kmeť) sa narodil 18.11.1986 a aktuálne (12.1.2020) má 33 rokov. Žije so svojou ženou (aktuálne neaktívnou) speváčkou Tinou. Majú spolu 1 dcéru takisto vychovávajú Tininho syna z predošlého vzťahu.

Separ kariéra

Separ je známy svojou láskou ku graffiti a práve s nimi začal skôr ako s písaním textov a rapovaním. Graffiti ho dostali k celej hip hopovej kultúre. Vyrastal v zlatej ére hip hopu a writerov, kedy sa bežne reprezentovali sídliská a bombilo sa všetko čo sa dalo. Postupne sa začal dostávať aj k rapu a vzhliadal predovšetkým k Názvu Stavby, ktorý sa skladal z podskupín LUZA (Čistychov, Slipo, Hajtkovič) a Drvivá Menšina (Bacil, DNA, Šegi100). Vďaka ním začal písať a spolu s kamošom Adamom (Dame) sa začali venovať rapu. Prešlo zopár rokov drillovania a v roku 2004 prichádza prvý koncert (budúcej) skupiny DMS & DJ Vrana ,,u Draka” – ako Separ spomína na tracku 04. Neskôr sa dvom kusom pridal DJ Metys, ktorý nahradil práve DJ-a Vranu. Medzitým sa k Dúbravskej crew pridal dnes už legendárny Laco (Smart), ktorý pôsobil (a doteraz pôsobí) ako dvorný producent skupiny. Prichádzajú prvé veci, prvý album a vzniká zoskupenie Gramo Rokkaz, ktoré spája Dúbravku, Petržalku a Senec do jednej – legendárnej – crew, ktorú možno pomenovať aj ako slovenský Wu-Tang Clan. Neskôr sa Gramo Rokkaz rozpadá na sólo DMS a GR Team.

Separ albumy

Separove prvé hudobné projekty spadali pod skupinu DMS. K tej sa však dostaneme inokedy a nájdeš ich pod značkou skupina DMS (Dame, Separ, Smart). V tomto profile sa budeme venovať iba separovi a separovím sólo albumom.

Separ – Buldozér

,,Môj prvý sólo album rozjebal scénu.” – Týmito slovami opísal sám Separ svoj prvý sólo projekt na albume DMS – Prepáčte v tracku 04 a nedá sa nič iné len súhlasiť. Popravde, na tento album si nepamätám jeden jediný hate. Album pochádza z roku 2012 – teda z obdobia po dissoch s Radikalom, kedy sa začínali objavovať ,,novodobé disco a techno rapy” a Separ prišiel so svojím undergroundovým boombapom, aby ťahal rap späť ku koreňom. Na albume sa nachádzajú legendárne tracky ako TEPLÁKY či HEJTKLUB POMALY a RÝCHLO, s ktorými Separ koncertuje ešte dodnes, v roku 2020 na Buldozér Show. Medzi hosťami sa objavili samozrejme Dame, Strapo a vtedy ešte aj Momo. Hostí však bolo samozrejme viacero. Album Separ – Buldozér zoženieš tu.

Legendárny track Separ – Teplák

Separ – Pirát

Separov druhý sólo album, ktorý vyvolal zmiešané reakcie, no nakoniec skončil s Platinovou platňou a patrí medzi najobľúbenejšie rapové albumy na našej scéne. Nájdeme na ňom už prevažne trapové beaty a modernejší sound, ktorému Separ podľahol práve v tomto období. Najvýraznejšou skladbou bola určite práve nosná skladba albumu: Separ – Pirát. Ide o posledný Separov projekt, na ktorom sa objavil Momo. Nechýba samozrejme Separová žena Tina, Dame či Strapo. Album Separ – Pirát zoženieš v predaji tu.

Nosná skladba albumu Separ – Pirát

Separ – Pancier

Ďalšia Platina, ktorá už zastupuje jednoznačne novodobý sound plný trapových beatov, nadhľadu, ale aj autotunu. Napriek tomu tam nájdeme aj starú dobrú klasiku, a tak si takmer každý prišiel na svoje. Medzi hosťami nájdeme napríklad aj Rytmusa a vtedajší objav (zdôrazňujem VTEDAJŠÍ) P.A.T. Album Separ – Pancier nájdeš v predaji na tejto adrese.

Nosná skladba albumu Separ – Pancier

Separ spolupráce

Ako sme spomínali vyššie, Separové stajne sú DMS a Gramo Rokkaz. Separová skupina DMS funguje dodnes a posledné dva projekty, ktoré uzreli svetlo sveta neboli sóla, ale práve albumy DMS. V skupine figuruje spolu s kolegom Adamom (Dame) a producentom/príležitosným (xd) rapperom Smartom. Stajňa Gramo Rokkaz bola skupina, v ktorej figurovala celá DMSka spolu s ostatnými rappermi z Dúbravky, Petržalky či iných častí Bratislavy a Senca. DMS odišlo z Gramo Rokkaz približne v rokoch 2014-15. Okrem spoločných projektov s týmito skupinami Separ často spolupracuje napríklad so Strapom, Ektorom, Čis T (kedysi Čistychov), alebo napríklad s Nerieš (Matej Straka & Gabryell) či Kalim. Kedysi mal dobré vzťahy napríklad aj s Pil C-im a Momom, s nimi však už v posledných rokoch spolupráce upadli.

Separ DISSy a BEEFy

Myslím, že tu máme všetci jasno a keď sa povie fráza ,,Si zvonil?”, tak netreba vysvetlovať o čo ide. Najlegendárnejší beef všetkých čias (okrem Mološka a H16 samozrejme) – Separ (Gramo Rokkaz) vs Radikal (Dramatikz). Beef, ktorý začal nenápadnou narážkou Bacil prerástal v jednu z najväčších rapových vojen medzi týmito dvoma menami. Separa a celé Gramo Rokkaz tento beef extrémne posunul, zatiaľ čo Dramatikz úplne skončilo a Radikal v sólo kariére takisto upadol a jeho prvý sólo album nemal skoro žiaden úspech. Zatiaľ čo Separ už žiaril, Radikal (po novom Radikal Chef) sa pozviechal a vsadil čisto na sólo dráhu a fresh sound. Nakoniec ho séria albumov Freeride vrátila späť na vrchol scény a v roku 2019 sa tieto dve mená stretávajú an spoločnom tracku, ktorý má jednoznančý názov: ŠCVPČ (Všetci v piči). A naozaj všetci v piči zostali, keď sa dvaja odveký rivaly stretli na spoločnej skladbe. Ďalej sme mohli Separa vidieť na takisto legendárnom disstracku Škola Rapu. Od roku 2013 sa Separ viacmenej dissom vyhýbal, resp. nikto na neho neútočil až do roku 2019, kedy sa objavil Separov bývali kolega z Gramo Rokkaz – Tono S a otec slovenského rapu – VEC v rozhovore, v ktorom útočili na podľa ich slov ,,bezmyšlienkových” a ,,ľahostajných” rapperov ako je práve Separ a DMS. Na to Separ a Dame odpovedajú dvojtrackom Prečo/Lebo. Okrem týchto ,,oficiálnych” beefov Separ po istej dobe prestal komunikovať napríklad s Momom či Pil-cim – k oficiálnym dissom však nikdy neprišlo, a tak sa nedá hovoriť o žiadnych ,,verejných” hádkach.

Separ merch (oblečenie, shop)

Separov merch nájdeš v predaji na Ruka Hore, kde nájdeš takisto aj merch a oblečenie skupiny DMS. Separ je známy takisto aj svojou vlastnou značkou oblečenie (mimo merch značky Separ a DMS) a to pod názvom Pirat Army.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *