Momo – profil rappera a všetko, čo potrebujete vedieť

Momo, vlastným menom Roman Grigely, je rapper z Bratislavy, konkrétne z Petržalky. Rapu sa venuje už niekoľko rokov a aktuálne patrí medzi staršiu generáciu rapperov, ktorý už majú na scéne vybudovaný svoj pevný základ.

Momo rapper
rapper Momo

SLEDUJ NAŠE SOCIÁLNE SIETE A BUĎ V OBRAZE

Facebook

Instagram

YouTube


RUKAHORE_SHOP_BANNER

Momo rodina

Momo sa narodil v roku 1988 a aktuálne (8.1.2020) by mal mať 32 rokov. Jeho rodiskom je hlavné mesto, Bratislava a väčšinu svojho života prežil na najväčšom sídlisku v Európe – Petržalke. Má 1 dcéru so svojou bývalou ženou Sandrou Grigelyovou. Aktuálne žije s novou priateľkou.

Momo albumy

Od roku 2008 má na svojom konte naozaj bohatú zbierku a Momová diskografia patrí medzi jedny z tých väčších v slovenskom rape.

Momo – Nepatrím medzi

Nepatrím medzi je prvý – debutový album slovenského rappera Moma z roku 2008. Momo v tej dobe pôsobil predovšetkým v rodnej Petržalke a spolupracoval prevažne s Druhou Stranou, teda Molochom Vlavo a Miky Morom. Na albume môžeme nájsť aj jeho bývalú ženu (v tej dobe priateľku) Sandru, Slipa z LUZA či Suchého Psa (Tomáš Jedno). O produkcie sa postaral prevažne Mako (Peter Pann).

Nosný track debutového albumu: Momo – Nepatrím medzi

Momo – Stratená rovnováha

Druhý štúdiový album petržalského rapera Moma. Vyšiel až 3 roky po vydaní prvého projektu, v roku 2011. Z albumu je známa predovšetkým nosná skladba s rovnomenným názvom ,,STRATENÁ ROVNOVÁHA” s ktorou Momo viacmenej prvýkrát prerazil medzi širšie publikum. Celý album Momovi odprodukoval Peter Pann a objavili sa na ňom napríklad aj Čistychov, Slipo či Tomáš Botlo.

Nosný track albumu: Momo – Stratená rovnováha

Momo – Za očami

O 2 roky neskôr prichádza tretí štúdiový album s názvom Za očami. Nájdeme na ňom množstvo Áčkových rapperov, ktorý prišli Romanovi zahosťovať. Medzi nimi sa nachádza napríklad aj Strapo, Separ či Ektor. O produkciu sa tentokrát postaralo takisto viacero beatmakerov ako napríkald: Emeres, Smart, Kenny Rough či G-bod.

Nosný track albumu: Momo – Za očami

Momo – Rival

Rival jednotka vyšiel v roku 2014 a je to zároveň štvrtý štúdiový album Romana Grigelyho. Nájdeme na ňom 13 trackov, na ktorých sa opäť objavili aj Separ, Ektor či Smart za klávesami (myškou).

Nosný track abumu: Momo – Rival

Momo – Heroin

Piaty album v poradí s názvom Heroin môžeme označiť za Momov revolučný album. Ide o album, v ktorom Momo začína experimentovať a hrať sa s novým zvukom. Na albume sa dokonca objavil Rytmus či Tomi Popovič. Na druhú stranu zmizli spomedzi Romanových hosťov jeho vtedajší parťáci Separ, Strapo či Ektor. Ešte v tom roku sa mimo album objavila na YouTube aj skladba s veľmi kritizovaným Sameyom na beate od takisto zatracovaného Dalyba (haha crew).

Nosný track albumu: Momo – Heroin

Momo – Riival ( Rival 2)

Na Riivalovi dvojke už môžeme vidieť takmer dnešného Moma. Vzťahy so Strapom, Ektorom či DMS už boli viacmenej zatratené a na albume sme mohli vidieť dva Momové objavi – Palermo a Simon Red. Medzi hosťami sme mohli vidieť aj Pil C-ho či P.A.T.-ho, Sandru a Ega.

Nosný track albumu: Momo – Riival

Momo – WLK

Album Momo – WLK vychádza už v čase, kedy je Roman Grigely rozhádaný viacmenej skoro s celou scénou a ide si svoju trasu ako osamelý vlk – Momo Sám. Album vychádza pod labelom “Nedám sa okoňovať”, v ktorom okrem neho nenájdeme žiadneho iného rapera. Na albume sa predstavili iba traja hostia: Matej Straka, Tomáš Jedno (kedysi Suchý Pes) a Sandra.

Najvýraznejší track albumu: Momo – WLK

Momo – Milovaný Nenávidený (EP)

Kratšie EP, ktoré vychádza v rovnakom roku ako album WLK – 2018. Album je kompletne bez hostí a objavili sa na ňom iba viacerí producenti vrátane Pryor Music a Hoodiniho. Viacej o EP Momo – Milovaný Nenavidený sa dočítaš tu.

Nosný track EP: Momo – Milovaný Nenávidený

Momo – Outsider (Out.sdr)

Najnovší a zatiaľ posledný Momov projekt, ktorého názov dokonale vystihuje jeho aktuálne postavenie na scéne. Momo si razí svoju cestu outsidera a na albume mu hosťuje len jedno meno z CZ/SK scény – Renne Dang. Viacej o albume Momo – Outsider sa dočítaš tu.

Nosný track najnovšieho albumu: Momo – Outsider

Momo DISSy & BEEFy

Ako si sa mohol dočítať už vyššie, rapper Momo patrí medzi tých konfliktnejších na našej scéne a svoju cestu si razí sám. Za svoje pôsobenie sa zaplietol do viacerých beefov. Na začiatku kariéry to bola H16, ktorá ležala v žalúdku väčšina prísnych raperov na CZ/SK scéne, práve kvôli ich hudbe, ktorú obľubovali skôr dievčatá či chlapci, ktorí by sa na ulici ubránili len ťažko.

Neskôr sme mohli vidieť Romana na legendárnom disse Škola Rapu, kde sa objavil spolu so Separom a Rytmusom. Na tomto disstracku si svoje vypočuli Kali, Suvereno, Bacil, Rakby a neskôr sa do beefu zaplietol aj Momov niekdajší parťák Moloch Vlavo.

Po tomto obodbí sa Momo postupne prestal kamarátiť so skupinou DMS (Dame, Separ, Smart), kde však k verejným dissom nikdy neprišlo. Kontakty neudržuje ani s Pil C-im, ktorý mu kedysi taktiež hosťoval na albume.

Minulý rok prepukla kauza, pri ktorej vytiahol na Moma starosta Malých Levárov zbraň a Momo v zápätí privoval políciu. Po tejto kauze sa do Moma pustilo viacero interpretov vrátane Strapa, Ektora či Sergeia Barracudu. Najväčší beef bol s prvým menovaným – Strapom, s ktorým si vymenili zopár narážok vo svojich trackoch.

Okrem toho sme mohli dávnejšie zaznamenať taktiež beef s Boy Wonderom, ktorému mal Momo prijeb*ť na koncerte. Narážky padli aj na Mega eMa, ktorého údajne chytil pod krk a posledný živý beef nastal s niekdajším parťákom Palermom, s ktorým figuroval aj v spoločnom labeli “nedám sa okoňovať”.

Momo Merch (oblečenie)

Rapper Momo je známy svojim veľkým produkovaním merchu, medzi ktorým nájdeme okrem bežných tričiek a mikín aj doplnky ako zimné čiapky, šále a podobne. Momov aktuálny merch môžeš vždy nájsť online na Ruka Hore, alebo v našom katalógu Shop Potmehood.

Pokiaľ chceš Moma podporiť v ďalšej práci, určite si nezabudni zakúpiť aj albumy, ktoré takisto nájdeš na spomínanom eshope Ruka Hore, alebo v našom katalógu.

Pošli nám nový profil rappera

3 thoughts on “Momo – profil rappera a všetko, čo potrebujete vedieť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *