Klipy len aby boli | Kontrafakt – Pocity feat. Sima (Official Video)

Real Newz je už chvíľu vonku a za svoju existenciu rozdelil scénu na dva tábory. Či už sa Vám jeho obsah páči alebo nie, je tak povediac obrazom doby. Platí to však aj o jeho vizuálnej stránke? Dočítaš sa v tomto článku! / Kontrafakt – Pocity feat. Sima (Official Video)

Kontrafakt - Pocity feat. Sima (Official Video)
Kontrafakt – Pocity feat. Sima (Official Video)
Video by: Tibor Kuna

SLEDUJ NAŠE SOCIÁLNE SIETE A BUĎ V OBRAZE

Facebook

Instagram

YouTube


Viac ako track, dnes rozoberiem klip. Respektíve klipy. Rád by som sa hneď na začiatku odvolal na svoju profesiu, kedy pomimo písania článkov, fungujem ako grafik. K videu mám blízko a sám som sa jeho tvorbe venoval necelých osem rokov. V žiadnom prípade však nechcem haniť prácu druhého a preto považujte môj názor za čisto subjektívny.

COVER albumu KONTRAFAKT - REAL NEWZ
Design by: Dalyb
COVER albumu KONTRAFAKT – REAL NEWZ
Design by: Dalyb

Ako “obeť” som si vybral vizuál od Tibora Kunu na track Pocity. Pred tým, než zhrniem tie svoje (pocity), by som rád jeho autora pochválil za vynikajúci výber prostredia (aj keď len z časti). Krivé slovo nemôžem povedať ani o záberoch a technickom vybavení. To čo ma na klipe mrzí je jeho nevyužitý potenciál. Ten mal byť minimálne podľa môjho názoru omnoho atraktívnejší. V dobe, kedy sa umelci predbiehajú v klipoch, mi prídu práve tieto z albumu Real Newz slabé. Či už je to spôsobené vysokou latkou, alebo faktom, že sú jednoducho zbúchané na rýchlo, aby vôbec nejaké boli. Keď už má byť album obrazom doby, nemali by byť jej obrazom aj jeho klipy? Hm?

Ale naspäť ku klipu. Pod pojmom “byť viac atraktívny” si predstavujem predovšetkým to, aby vo mne nie len hudba ale aj jej klip niečo zanechal. Minimálne takú tú túžbu, si ho chcieť prehrať ešte raz. Žiaľ márne. Vizuál, ktorý mal byť stelesnením pocitov a tým pádom sa s nimi hrať, pôsobí ako uspávanka. Pri tom prvotná myšlienka striedania krásnych s možno až miestami dych vyrážajúcimi zábermi, bola viac ako fajn.

Osobne si myslím, že z klipu úplne stačilo odstrániť jej aktérov a vytvoriť tak cinematické video z krásy našej prírody. Takto mi vizuál príde, že vlastné vo finále vôbec netuší čím chce byť. K tejto teórii dopomáha aj fakt, že interpreti občas rapujú / spievajú a inokedy len flexia z už až moc prekombinovanými outfitmi (áno, chápem, že aj v tomto smere má ísť o obraz doby).

Nevýrazný mi príde aj úvodný text / nadpis po prípade až logo skladby. Ak by už malo aj to reflektovať dobu, dalo sa určite zvládnuť lepšie. Aby som to zhrnul, klip mi príde ako ostatné. Len aby bol. Rytmus s Egom až moc dobre vedia, že bez vizuálu je v dnešnej dobe aj dobrý track – zlý track. Práve klip je často dôvod, prečo sa ku skladbe človek vracia. V tomto prípade však radšej zavítam inam.

Preto ak chceš vidieť ako sa klipy točia a majú skutočne vypadať, zapíš si do kalendára dátum 12.2, kedy vychádza ten náš! Nájdeš ho na našom YouTube kanáli – potmehood a jeho čakanie si môžeš spríjemniť kvalitnou hudbou z rukahore.sk, kde nás zároveň jej kúpou finančne podporíš (zadarmo). Dopredu ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *