Fobia sa pridáva na odpor náckom | Fobia Kid – Caps Lock (prod. Mjay)

Spolu s predvolebným obdobím narastá aj napätie na hudobnej scéne a Fobia Kid sa so svojím trackom CAPS LOCK pridáva na odpor náckom na Slovenku.


SLEDUJ NAŠE SOCIÁLNE SIETE A PODPOR NÁS

Facebook

Instagram

YouTube

SHOP.POTMEHOOD.SK


Politické skladby sú na Slovensku viacej hejtované ako uznávané a tento štýl je doménou skorej starších rapperov. Sme však jedna z mála krajín, v ktorej má pravica naozaj silné zastúpenie, a tak sa s blížiacimi voľbami odkladajú predsudky a do politických tém sa púšťajú takmer všetci, oldschooleri, newschooleri a aj tí, na ktorých by ste to nepovedali.

Po Molochovom tracku, ktorý zožal obrovský hejt, našom GTAčku či napríklad Deckovej skladbe s Adelou Ostroľudskou prichádza so svojím posolstvom aj Fobia Kid, ktorý inak politiku takmer nerieši. Narastajúce percentá ĽSNS ho však nenechali chladným a posiela jasný odkaz, v ktorom fakuje všetkých náckov.

Track CAPS LOCK v sebe ako vážne myšlienky, tak aj satiru. Nájdeme tam napríklad storytell, podľa ktorého zvykli náckovia v 90tych bijávať jeho rodinu za to, že sú tmavej pleti. Takisto tak však nájdeme bary, ktoré ma úprimne rozosmiali, a to napríklad narážka na zapnutý CAPS LOCK či smädný mních, ktorých nemôže chýbať v chladničke žiadneho pravého národovca. 😀

Fobiove posolstvo znie jasne a k tracku odkazuje iba: ,,Fašizmus nie je názor.” Sprevádza ho jednoduchý vizuál okorenený, v ktorom nájdeme Fobiu v kukle FUCK IT, okorenený textom a menšími animáciami. Postaral sa oň Michal Krakovský. Hudbu pripravil Mjay a zvuk následne spracoval Dufus.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *