Čo je to Kratom a aké má účinky?

Pýtate sa čo je to Kratom a aké má účinky? Tento tropický strom z Juhovýchodnej Ázie za posledný rok rapídne nabral na popularite a môžeme o ňom počuť od rôznych influencerov už takmer každý deň.

Kratom
Kratom

Upozornenie: tento text má výskumný a informatívny charakter. Jedná sa o polemizovanie o možnom potenciáli prírodnej látky. Nikoho nenabáda k akýmkoľvek aktivitám, ani netvrdí žiadne nepravdivé fakty. Ide o laickú diskusiu, ktorá polemizuje o vedeckých teóriach a môže sa mýliť. Kratom je aktuálne na úrovni zberateľského predmetu. Nie je schválená potravina, výživový doplnok ani liečivo a tým pádom sa nemôže konzumovať. Konzumácia tohto produktu je možná v štátoch, kde je schválený ako potravina.

Čo je to Kratom?

Tento produkt z listov stromu Mitragyna Speciosa môže mať obrovský potenciál či už v rekreácií, alebo dokonca v tíšení bolesti a podpore celkovej vitality človeka. Nadrtený prášok z listov totižto obsahuje rôzne alkaloidy, medzi ktorými sa nachádza aj Mitragynin a 7-hydroxymitragynin, ktoré sú aktuálne podrobené výskumom a pomaly sa dokazujú ich vplyvy na telo a myseľ. Medzi týmito vplyvmi môže byť spomínané tíšenie bolesti na aké sme zvyknutý pri bežných analgetikách, ale aj príjemný psychický relax a eufória, založená na prírodných látkach bez potreby chemickej a škodlivej akcie. Problém je, že nie je v Európe schválený ako potravina, a tak sa predáva ako zberateľský predmet. Kvôli tejto skutočnosti sa k nám na trh dostávajú tony nekvalitnej suroviny, ktorá nie je ničím kontrolovaná a doplácajú na to nič netušiaci zákazníci.

Kratom účinky

Kratom sa v základe delí na 4 farby – zelená, červená, biela a žltá. Tieto pomenovania vznikli podľa zafarbenia žiliek listov jednotlivých odrôd a na základne nej rozlišujeme aj vlastnosti a účinky Kratomu. Zelená je spravidla euforická, červená je sedatívna, biela energická a žltá je mix medzi bielym a zeleným Kratomom, ktorý by mal podľa odborníkov z USA najviac pomáhať psychickému zdraviu.

Kratom užívanie

Užívanie Kratomu poznáme od nepamäti vďaka Thajským roľníkom, ktorý žuvali jeho listy pri práci, vďaka čomu dokázali potlačiť únavu, bolesť a tým pádom zvýšiť výkon. Dnes je hlavne v USA známe rozmiešanie prášku z listov v ovocnom džúse, ktorý sa následne vypije.

Ako sme už spomínali v úvode, tento produkt nabral na obrovskej popularite, ale bohužiaľ ľudia doplácajú na nekvalitný produkt. Stále sa však dajú na trhu nájsť aj poctivé Kratom eshopy, ktoré podrobujú svoje produkty laboratórným testom dobrovoľne, aj napriek tomu, že nejde o potravinu a zákon to teda neprikazuje. Ak sa teda rozhodnete o tomto produkte spraviť vlastný výskum, dbajte hlavne na kvalitu podloženú testami, a nie cenu a prázdne reči.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *