Poznáme TOP rappera, nováčika, rapový song, videoklip a album roku 2019

Presne mesiac trvala naša anketa, do ktorej sa zapojilo niekoľko stoviek až tisíc fanúšikov, aby podporili svojho favorita. Rok 2019 je definitívne za nami a my poznáme výsledky. Toto je TOP nováčik, rapper, rapový song, videoklip a album roku 2019!

 TOP nováčik, rapper, song, videoklip a album roku 2019!
TOP nováčik, rapper, rapový song, videoklip a album roku 2019!

SLEDUJ NAŠE SOCIÁLNE SIETE A PODPOR NÁS

Facebook

Instagram

YouTube

SHOP.POTMEHOOD.SK


Rok 2019 bol plný kvalitnej, ale aj menej kvalitnej rapovej hudby. Vyšlo množstvo albumov, videoklipov a nespočetne veľa songov. Dnes sa pozrieme na tie z TEJ lepšej sorty a zhrnieme si čo vás za posledných 365 dní oslovilo najviac.

TOP nováčik/progress roku 2019

Táto kategória bola najaktívnejšou zo všetkých. Favoritov sme mali niekoľko a napokon sa stal víťazom človek a hlavne umelec, ktorý si to podľa nášho subjektívneho úsudku aj naozaj zaslúži. ,,Nováčikom” roka 2019 sa stal Erik Tresor. Druhé miesto patrí mladému Maťovi z Leopoldova, ktorý má zatiaľ všetko pred sebou a na treťom mieste sa umiestnil veľmi kvalitný interpret – Dyzivv.

TOP nováčik/progress roku 2019
TOP nováčik/progress roku 2019

TOP rapový song roku 2019

Songov vyšlo na našej rapovej scéne uplynulý rok naozaj veľké množstvo. Na prvých troch priečok sa umiestnili v nasledujúcom poradí: Erik Tresor – Amigo, Porsche Boy – Stanko Lobotka a ASIS P45.

TOP rapový song roku 2019
TOP rapový song roku 2019

TOP rapový videoklip roku 2019

Kategória, na ktorú sa často zabúda. Treba však pamätať na to, že úroveň našej scény sa nachádza tak vysoko aj vďaka kvalitným videomakerom, ktorý často vyprodukujú naozaj umelecké diela. Na prvom mieste sa objavil opäť skokan roka 2019 – Erik Tresor a to na feate s Browniom. Videoklip im zhotovil Andrej Pecník. Druhé miesto obsadil Gleb so skladbou Go Go Go a na treťom mieste skončili Stein27 & Calin – Ruže.

TOP rapový videoklip roku 2019
TOP rapový videoklip roku 2019

TOP rapper roku 2019

Zdá sa, že Erik Tresor si v uplynulom roku vybudoval skutočne obrovskú základňu skalných fans. My sme ho totižto zaradila iba do kategórie nováčik roka, pretože to je v podstate podkategória tejto. Ľudia ho však sami dopísali aj do hlavnej kategórie a nakoniec vyhral aj tú. Na prvom mieste ale neskončil sám a prvú priečku obsadil s rovnakým počtom hlasov aj Gleb. Na druhom mieste sú taktiež dve mená – Schyzo/DMS ako skupina a tretiu priečku obsadil Pil C.

TOP rapper roku 2019
TOP rapper roku 2019

TOP rapový album roku 2019

Anketu nám uzatvára posledná kategória a tou je najlepší album za rok 2019. Túto kategórie už Erik vyhrať nemohol, pretože zatiaľ nemá vonku žiadny album. Čo nie je však môže byť a budúci rok možno vyhrá všetkých 5. Na prvom mieste skončilo MDMS od DMS, o druhú priečku sa v čase skončenia súťaže (31.12.2019, len sme sprostí a vypli sme hlasovanie až dnes – 02.01.2020) delila trojica Gleb – Gauč storytelling, Pil C – 2086 a Samey – XYZ. Na treťom mieste skončil Kontrafakt s albumom Real Newz Tribute.

TOP rapový album roku 2019
TOP rapový album roku 2019
RUKAHORE_SHOP_BANNER

Rok 2019 je teda definitívne za nami a my sa tešíme čo prinesie ten nový! Očakávané projekty v tomto roku nájdeš TU a postupne tam budeme dopĺňať všetko, čo nás v roku 2020 stretne, tak buď v pozore. Ozaj a nezabudni sledovať náš katalóg Shop Potmehood, aby si si tie fajnovučké albumy aj mohol kúpiť.

One thought on “Poznáme TOP rappera, nováčika, rapový song, videoklip a album roku 2019

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *