“Cestou za mou svobodou se pro mě stala cesta na show” | Rest – Díky (prod. JEHA)

Nič nie je hneď. Ani úspech. Rest to moc dobre vie a s rokom 2019 sa lúči vo veľkom. Novou skladbou, čo v prípade najžiadanejšieho člena labelu Ty Nikdy značí jediné.. že by predsa len nový album? Uvidíme! / Rest – Díky (prod. JEHA)

Rest - Díky (prod. JEHA)
Design by: Filip Maryško
Rest – Díky (prod. JEHA)
Design by: Filip Maryško

SLEDUJ NAŠE SOCIÁLNE SIETE A PODPOR NÁS

Facebook

Instagram

YouTube

SHOP.POTMEHOOD.SK


Existuje nespočetne rapperov. Každý v svojej hudbe preferuje rozdielny element (text, flow, techniku, beat atď.). Rest je výnimkou. Nielenže sú jeho texty viac ako slová, ale aj ním vybraný beat vždy pohladí dušu. Preto ak je reč o najlepšom lyrikovi v hre, vzdávam bratom Čechom jedine hold. Rest je jednoducho boh slova a zrkadlom pokory.

COVER albumu REST – RESTART

Text, text a opäť raz text. Prepáčte ale z Restovej slovnej zásoby zakaždým omdlievam. Moje uši a čiastočne aj rozum zažíva orgazmus. Je to tak. Restova hudbe je liekom na zlú náladu a zbytočnú agresivitu. Rovnako ako skladba Díky. Práve tá šíry pozitívnu message a zároveň sa lúči s rokom 2019.

Práve ten bol v mnohom pre autora tracku prelomový a nakoľko je Rest obrazom pokory a rešpektu voči jeho fanúšikom, cítil určitú nutnosť sa im aspoň touto formou poďakovať. Ďakujeme.

To díky Vám stále jsem volnej a v tom sále jsem okay
v tom sále jsem okay
nikdy bych nezvlád sám dojít až tam kam jsem teď došel
kam jsem teď došel
To díky Vám stále jsem volnej, cesta dál vede rovně a já stále jdu po svejch a nebudu lhát, že bez vás by už nebylo po mě
nebylo po mě

REST (@restovski)
Rest – Díky (prod. JEHA)

Text sa totiž v mnohom opiera o support jeho fans. Tí ho už roky-rokúce považujú za jedného z najžiadanejších členov labelu Ty Nikdy, ktorý on sám berie ako jeho druhú rodinu. Dokonca aj v takto osobnom songu sa už bez nich nezaobíde.

Idea ví co bylo mezi tim
Paulie dávno není BPM, hrajou s Kennym prim
MC Gey není samotář, doma s ním sedí syn
a Boy Wonder stále vládze
silný bary sázet, my man Matys hulí heavy shit

REST (@restovski)
Rest – Díky (prod. JEHA)

Medzi riadkami je toho aj tentoraz naozaj mnoho. Rád by som sa zameral na každý punchline, bohužiaľ to by sme tu boli ešte o rok dlhšie. Odporúčam vám preto pustiť si song tesne pred spaním a so zatvorenými očami sa sústrediť na každú jednu myšlienku evokujúcu kľud. Verte mi, je ich požehnane.

Je mi třiatřicet let a můj život je můj rap
moje cesta, moje vzestupy, mý pády, moje krev
moje pocity, modlitby, pro lidi fotky, podpisy, hodiny, modřiny z nocí, mý sloky, moje řeč joo,
je to můj svět, vemu tě na výlet za tu zeď
jediná bariéra je kde končí track

REST (@restovski)
Rest – Díky (prod. JEHA)

Vo finále už len toľko, že aj úspech si berie svoju daň. Čím žiadanejší si, tým máš menej času na svojich blízkych. Kopec z nich vidíš raz za rok a aj to len na skok. Rest to zvláda len a len vďaka fanúšikom. Nie je falošný, nebavia ho trendy a sám ich považuje za sračky. Robí hudbu srdcom, texty píše z hlavy a nemusí sa do nich nasilu tlačiť. Robí jednoducho to čo ho baví. A tak to má byť.

Na druhú stranu vám však nesmie uniknúť ani “klip”. Ide o vskutku podarený vizuál z dielne grafika Filipa Maryška, ktorý vsadil na dynamický obrázok. Jednoduché, výstižne a cez to pôvabné. Klobúk dole!

O beat sa aj tentokrát postaral producent JEHA. Ide o Restovu spriaznenú dušu, minimálne čo sa produkcie týka. Prečo? Je to vskutku jednoduché. Jehove beaty sú často ako z doby minulej. Boombap sa dá totiž poňať aj originálne, stačí len chcieť. Toto duo je toho jasným dôkazom. Ďakujem.

Ak máš záujem podporiť kvalitnú hudbu, môžeš tak učiniť nákupom hudobných CD´s a MERCHU na internetovom obchode rukahore.sk. V prípade, ak chceš zároveň tvojim budúcim nákupom prispieť na dobrú vec – rozvoj nášho magazínu, neváhaj a použi náš link. Dopredu ti ďakujeme!

RUKAHORE_SHOP_BANNER

Citácia textov sú zo stránky karaoketexty.cz a neprešli si gramatickou korektúrou, za pochopenie dopredu ďakujeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *