Najočakávanejšie rapové albumy v roku 2020

Rap zažíva zlaté časy. Všetko so štítkom rap / hip-hop má dnes u mladých zelenú. Niet sa tak čomu čudovať, že sa každý mladý snaží dotknúť hviezd a svojim prvým albumom vplávať do rappových vôd. Výnimkou však už nie sú ani nové nosiče interpretov, ktorí budovali scénu. Prečo a hlavne na čo sa môžeš tešiť v roku 2020 nájdeš v tomto článku! | Najočakávanejšie rapové albumy v roku 2020

rapové albumy
Najočakávanejšie rapové albumy v roku 2020

SLEDUJ NAŠE SOCIÁLNE SIETE A PODPOR NÁS

Facebook

Instagram

YouTube

SHOP.POTMEHOOD.SK


Už čoskoro vám predstavíme svoje rebríčky toho najlepšieho z tohto roku. Dnes sa však ešte presunieme v čase a nazrieme pod pokrievku albumov s termínom vydania budúci rok. Samozrejme len tých spadajúcich pod žáner rap / hip-hop po prípade jeho sub-žánrov. Poďme na to!

SEPAR

“Polovica albumu nahraná”. Táto správa obsahuje viac informácií ako by si čakal. Začneme tým, že album PANCIER, čiže SEPARové tretie sólo bolo nahrávané a vlastne aj tvorené 3 mesiace. Inak na tom neboli ani jeho ďalšie projekty, kde najväčší boom spôsobila doska MDMS. Tá sa totiž nahrala behom pár dní a bez si obhájila platinu už v predpredaji. Mikiho štvrté sólo však bude iné. Osobne by som sa nebál toho, že bude opäť tematicky rozsiahle ako v prípade BULDOŹERU (naznačuje tomu aj fakt, že BULDOZÉR TOUR sa vážne podarila) a PANCIERU (najúspešnejšia česko-slovenská tour) ale ani toho, že by v kluboch netrhalo steny (doska PIRÁT bola určená predovšetkým pre parkety). Jednoducho to najlepšie od toho najlepšieho.

DAME

Sólo SEPAR sa rovná sólo DAME. Minimálne by to tak malo byť. Totižto už od albumu MMXV je práve DAME mnohokrát tým, kto udáva tempo tracku. Doska SELFMADE má už to najlepšie za sebou a po dvoch spoločných DMS albumoch je rozhodne čas aj na nového DAMEHO. A keď hovorím nového, myslím fakt nového. Presne tak ako šľape MDMS a PREPÁČTE by mal šlapať aj jeho nový sólo nosič. Či sa ho však dočkáme už v tomto roku je ešte stále otázne.

H16

Počítať môžeš aj s novou H16. Minimálne čo sa podľa textu týka. Pamätáš si ešte na album SILA, ktorý uzrel svetlo sveta koncom roka 2016? Ak áno, tak si určite spomenieš aj na jeho úvodnú skladbu s názvom Počítaj s nami. Práve tá v refréne odkazuje na rok 2020, v ktorom máme so skupinou opäť počítať.

Koncerty, biznis, VIP, párty,
počítaj s nami, 17 áut, 35 ja a moji chlapci,
H16 2020 počítaj s nami!

MAJK SPIRIT (@majkspirit)
H16 – Počítaj s nami (prod.AbeBeats) official video

CALIN

Von by mal ísť aj nový Calin. Vlastne prvý Calin. Ten nám svoje sólo sľúbil prostredníctvom Pil Ciho instagramového príbehu už v tomto roku. Čakali sme naň, žiaľ márne. Vo forme kompenzácie sme sa však dočkali množstva kvalitných spoluprác, ktoré zakončila sloha na novom KF. Za zmienku tiež stojí rad vypredaných zastávok MIKE ROFT tour, ktoré sa môžu pochváliť svojou jedinečnosťou. Po ich úspechu a video-singeli Růže so Steinom by som sa nebál ani labelového albumu. Nuž uvidíme čo nám rok 2020 vlastne prinesie.

STEIN27

Debut čaká aj na Steina. Či už si to za “mňa obraz” doby priznať chce či nie, je jeden z najžiadanejších umelcov súčastnosti. Jeho tvorba ľuďom dáva nádej a každý track je vlastne jeho zrkadlom. Na našej scéne dlho chýbal človek akým je práve on. Žiadna maska, len on a jeho snaha vypísať sa z problémov čo ho trápia. Pevne verím, že aj cez fakt, že kluby vypredáva bez akéhokoľvek fyzického nosiča, sa do tvorby jeho prvého sólo albumu pustil už tento rok. Ak áno, ten ďalší bude na 120% jeho! Držím palce!

DORIAN

Z nuly hore za rok. Dorian má talent. Od tracku Se Zeptej neúprosne rastie. Jeho meno je hashtag a kluby, v ktorých ohlásia jeho koncert zvyčajne vypredané behom pár hodín. Albumom FLIP to len začalo a jeho cesta pokračuje. No Mercy 2 s Koukrom bola len predzvesť toho, že rok 2020 odpáli nový album, ktorý len potvrdí Doriho vysoké hodnoty. Úprimne sa naň teším a pevne verím v to, že bude minimálne rovnako výpovedný ako tie pred ním.

View this post on Instagram

Čau, spíš??

A post shared by ??????® (@dorian_wave) on

P.A.T.

Svojim rappom nás v roku 2020 (bohužiaľ) “poteší” aj rappový génius – Pouličný autor tónov. Eminema opäť vystrieda francúzsky rap, čiže FRANTO 2 je na ceste. Ja byť maturantom neviem čoho sa mám báť viac (nakoľko album vychádza už v Máji 2020). Takže vlastne šťastie, že P.A.T.-ho cieľovkou sú zvyčajne ľudia bez nej.

EKTOR

Rok 2019 bol v znamení MARKA. Album si už však svoje odohral a EKTOR sa v žiadnom prípade netají tým, že má v šuflíku plno nových skladieb.

BOY WONDER

Žeby už konečne prišla JESEŇ 2015? Svoje stihol naznačiť aj IDEA na remixe skladby Sme to my. Mimo tieto riadky sme sa v tomto roku dočkali tiež dvoch sólo skladieb a pár vždy kvalitných featov. Vták sem, vták tam..

Boy Wonder je ve študiu, točí album bro,
nezvedám telefóny, mám režim letadlo.

IDEA (@ideatnkd)
IDEA: Sme to my MCs remix (Ty Nikdy Label)

REST

V labeli TY NIKDY ešte chvíľu ostaneme. Myslím si, že svoje nám má stále čo povedať aj jeho najžiadanejší interpret – REST. Práve ten len pred nedávnom vydal nový track, ktorým jeho fanúšikom podprahovo naznačil, že si majú začať odkladať peniaze na jeho nové sólo. Už teraz sa tešíme!

ASIS / A SMILE IN SADNESS

ASIS sa v žiadnom prípade netají tým, že budúci rok je jeho rok. V pláne má hneď po T-ERRORU TOUR vydať svoje druhé sólo a koncom roku k nemu ešte stihnúť pridať tretieho súrodenca. Ten však bude omnoho zvučnejší a žánrovo sa nebude dať škatuľkovať len pod rap. Máme sa na čo tešiť!

ROKO SUPERSTARS 2020

Legendárny rapper, ktorý sa preslávil predovšetkým nekompromisnými diskami či spoluprácou s americkými cigaretami. Podľa jeho slov nás čaká v roku 2020 prvý sólo album, ktorý má nadobro otriasť celou scénou. Tešíte sa, alebo máte skôr strach?

NERIEŠ

Pezinskí zmrdi chystajú ďalšiu várku. Na svojom Instagrame už dlhšiu dobu leakujú informácie o novom albume, ktorý má prísť v priebehu roku 2020. Podľa posledného postu môžeme čakať aj zaujímavých hosťov, nakoľko na Animale žiadny neboli. Tak čo myslíte, kto sa tam objaví?

Ak máš záujem podporiť kvalitnú hudbu, môžeš tak učiniť nákupom hudobných CD´s a MERCHU na internetovom obchode rukahore.sk. V prípade, ak chceš zároveň tvojim budúcim nákupom prispieť na dobrú vec – rozvoj nášho magazínu, neváhaj a použi náš link. Dopredu ti ďakujeme!

7 thoughts on “Najočakávanejšie rapové albumy v roku 2020

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *