Z výplaty do výplaty | Dorian – Vím jaký to je ft. Psycho Rhyme

Tiež žiješ z výplaty do výplaty? Neboj, nie si sám. Svoje si zažil aj Dorian so Psycho Rhymom. Tá doba kedy šetrili na chleba je už dávno preč a dnes svoje ročné dlhy stihnú zarobiť za jediný koncert! / Dorian – Vím jaký to je ft. Psycho Rhyme

Dorian - Vím jaký to je ft. Psycho Rhyme
Dorian – Vím jaký to je ft. Psycho Rhyme

SLEDUJ NAŠE SOCIÁLNE SIETE A PODPOR NÁS

Facebook

Instagram

YouTube

SHOP.POTMEHOOD.SK


Priznávam sa, že na Dorianovu hudbu som si už dlhšie nevedel nájsť čas. Nie, že by som si už jeho tvorbu nešiel, alebo že by ma nebodaj omrzela, len sa mi jeho posledné tracky začali akosi zlievať. Teda až do Vianoc. Pod stromčekom ma okrem fyzických darčekov prekvapil už aj skôr spomenutý song – Vím jaký to je. Čo ale Dorian pozná tiež? Dočítaš sa v tomto článku!

COVER albumu DORIAN - FLIP
COVER albumu DORIAN – FLIP

Náplňou textu je chudoba a večné dlhy. Teda skôr ich kolobeh. Stačí ti len jeden mesiac a si v nich až po uši. Čím viac sa ich snažíš splatiť a dobehnúť svoj deficit, tým viac si začneš požičiavať. Nevieš prestať a každý nečakaný výdaj ti spôsobuje kolaps.. Neboj sa. Aj Dorian žil z výplaty do výplaty. Teda dokonca aj horšie. Bola doba, kedy nemal čo do huby a z práce sa vracal až neskoro nad ránom. Toto všetko mu však zmenila rap-game. Jeho vtedajšie ročné dlhy dnes zarobí za noc v klube. A to všetko len vďaka vám, jeho fanúšikom. Sám si to moc dobre uvedomuje a ďakuje tak každému jednému z vás, kto má doma aspoň jednu jeho vec.

Vím jaký to je
Když nemáš co do huby
Když nemáš za co vzít svojí holku do kina
A platíš jenom dluhyVím jaký to je
Když pod očima kruhy
Vracíš se ráno z práce
A hledáš jenom konec duhyVím jaký to je
I když teď můžu nosit Gucci
I když plníme ty kluby
I když žijeme si dobřeVím jaký to je
Věř mi, vím, jak to vypadá tam dole.

DORIAN (@dorian_wave)
Dorian – Vím jaký to je ft. Psycho Rhyme
Dorian – Vím jaký to je ft. Psycho Rhyme

Rovnako nabitou slohou prispel k tracku aj Psycho Rhyme. Nie len na nej je vidno, že spoločné koncerty obom Blakkwood členom jedine prospievajú a že ich voľný čas investujú rozumne. Jednoducho medzi nimi zafungovala chémia. Niet sa čomu čudovať keď ani Rhyme nepochádza z bohvie akých pomerov. Tiež mal vo svojom živote obdobie, kedy si musel odkladať peniaze aj na rožky. Spolu s úspechom však zistil, že čím viac peňazí má, tým viac báb ho chce. Skôr by sa šiel roztrhať, dnes je k nim chladný ako jeho rap.

Hotovost hezky hotová.

PSYCHO RHYME (@psychorhyme)
Dorian – Vím jaký to je ft. Psycho Rhyme

Klip je jednoduchší, cez to svojim spracovaním niečím výnimočný. Ďalší dôkaz toho, že aj s menším budgetom sa dajú robiť zázraky. Veď posúď sám:

Hudobne je singel zvládnutý ako inak než na výbornú. Chytľavý a predovšetkým úprimný refrén ťa chytí a dlho nepustí. Celé to doprevádza miestami až smutná flow, ktorú prehlbuje hĺbka mixu s masterom. Kto za ňou však stojí ostáva zas záhadou. Nevadí. Pevne verím v to, že sa týmto smerom vydajú aj ostatné tracky na Dorianovom novom albume, ktorý svetlo sveta uzrie už vo februári budúceho roku.

Ak máš záujem podporiť kvalitnú hudbu, môžeš tak učiniť nákupom hudobných CD´s a MERCHU na internetovom obchode rukahore.sk. V prípade, ak chceš zároveň tvojim budúcim nákupom prispieť na dobrú vec – rozvoj nášho magazínu, neváhaj a použi náš link. Dopredu ti ďakujeme!

RUKAHORE_SHOP_BANNER

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *