Legendy sú opäť v hre! | Kontrafakt – Ideme dnu prod. Maiky Beatz

Štvorročnú “pauzu” prerušil ich štvrtý album. Real Newz, sú abstraktným vchodom do novej éry česko-slovenského hip-hopu. Nadčasovosť, alebo krok vedľa? Dočítaš sa nižšie! / Kontrafakt – Ideme dnu prod. Maiky Beatz


SLEDUJ NAŠE SOCIÁLNE SIETE A PODPOR NÁS

Facebook

Instagram

YouTube

KRATOM.POTMEHOOD.SK


Na začiatku roka sme vás v tomto rozhovore ako vôbec prvý československý magazín informovali o chystanom albume skupiny Kontrafakt. Túto správu už len neskôr potvrdili iné médiá. Nič menej je album na svete a s ním aj jeho prvý video-singel. Ten dostal názov Ideme dnu a symbolicky otvára novú etapu slovenského hip-hopu.

ARVE Error: json decode error code 4

Kontrafakt sa už od doby “Dáva mi” radí medzi najprogresívnejšie a najinovatívnejšie skupiny nášho hudobného priemyslu. Ich spoločné albumy už od E.R.Y. diktujú trendy a inak tomu nie je ani tento rok. Čo album to nesmrteľný nosič, ktorý aj po rokoch znie nadčasovo. Takže aj cez s počiatku nepochopený zámer (rovnako ako pri albume Navždy) ide už dnes o snippet väčšiny CZ/SK albumov, ktoré stihnú vyjsť v následujúcich rokoch. Či sa vám to páči alebo nie, karty sú rozdané. Ideme dnu.

COVER albumu KONTRAFAKT - REAL NEWZ
Design by - dalybhahacrew
COVER albumu KONTRAFAKT – REAL NEWZ
Design by – dalybhahacrew

TRACKLIST ALBUMU REAL NEWZ

Doplníme už čoskoro

Ego po stopách Rytmusa už roky vychováva mládež. Po svojom debutovom sóle (EGO – PRECEDENS (2017)), ktorému predchádzalo to Paťové (RYTMUS – KRSTNÝ OTEC (2016)) bolo skoro nemožné si predstaviť ich ďalší projekt. Teda aspoň pre drvivú väčšinu ich fanúšikov. Tí vnímavejší z vás však mohli už na ich spoločných albumových trackoch (Nevinne / Ideme ďalej) postrehnúť určitú priateľskú súťaživosť. Hlavným cieľom bola melodickosť, ktorá čiastočne zatienila aj ich pokrokové frázovanie či už viacnásobnú zmenu flowu v ich skladbách. Bolo teda jasné, že sa nový KF bude uberať skôr týmto smerom.

Toto tvrdenie viac-menej potvrdila aj úvodná skladba albumu Real Newz – Ideme dnu. Tá nielenže otvára novú etapu momentálne najpočúvanejšieho hudobného žánru nie len v našej republike, ale zároveň vyzdvihuje vážnosť názvu albumu. Skutočné novinky však ešte len prídu, presne tak ako tvrdia chalani a novo-zverejnený tracklist. Ten obsahuje mená novej vlny, medzi ktorými nesmú chýbať ani jej lídri (Viktor Sheen, Calin, Stein27). Niet sa tak čomu čudovať, že album bude tentokrát progresívny hlavne po zvukovej stránke. Nezaostáva však ani text a produkcia (ako hudobná, tak vizuálna).

Názor si prosím utvorte každý zvlášť. Pred tým však ako nový Kontrafakt odpíšete hneď po prvej skladbe, zamyslite sa nad tým, že rovnako ako dnes nechápete novinku produkovanú Maiky Beatzom, ste pred pár rokmi nechápali skladbu Stokujeme Vonku (zhodou okolností produkovanú tiež ním). Hudba je umenie a umenie nepozná hranice. Rovnako ako tento song.

Štvrtý štúdiový album Kontrafakt – Real Newz si môžeš do 10. decembra pred-objednať cez internetový obchod rukahore.sk alebo priamo cez náš link, kde okrem Rytmusa, Anysa a Ega, podporíš tiež náš web. Už teraz ti úprimne ďakujeme a upozorňujeme, že sa album predáva fakt vo veľkom. Len za prvých 5 hodín sa stihlo predať vyše 5 000 tisíc kópií s tričkom a bez trička.

COVER albumu KONTRAFAKT - REAL NEWZ
Design by - dalybhahacrew
COVER albumu KONTRAFAKT – REAL NEWZ
Design by – dalybhahacrew
Design by - dalybhahacrew
Design by – dalybhahacrew

One thought on “Legendy sú opäť v hre! | Kontrafakt – Ideme dnu prod. Maiky Beatz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *