“Na Pil C-ho albume 2086 som mal mať 2 beaty” | TOMASS ROZHOVOR

Mladý, za to však ambiciózny umelec. Hudbu cíti a svoje pocity zdieľa s celým svetom. Reč je samozrejme o beatmakerovi TOMASSovi. Na scéne je chvíľu, no už teraz produkuje skladby známym rapperom. PTK, DELIK, FOBIA KID a mnoho ďalších interpretov mu už vzdali hold. Kto bude ďalší? Dozvieš sa v tomto rozhovore! / TOMASS ROZHOVOR


SLEDUJ NAŠE SOCIÁLNE SIETE A PODPOR NÁS

Facebook

Instagram

YouTube

KRATOM.POTMEHOOD.SK


Na začiatok sa nám môžeš predstaviť. Kto si, čo robíš a také tie veci okolo toho.

Okej takže moje meno je Tomass, venujem sa produkcii beatov a pomaly začínam vystupovať aj ako DJ no a popri tom študujem na strednej škole.

Ako dlho sa venuješ hudbe a čím toto hobby začalo?

Hudbe sa venujem cca už 5 rokov, prvé začiatky boli asi keď som mal 14 rokov a dostal som sa k tomu tak že som si stiahol FLko zo začiatku som to chcel iba vyskúšať zo zvedavosti ale nejako ma to chytilo a drží ma to až doteraz.

Mal si už niekedy hudby plné zuby? Rozmýšľal si nad tým, že s ňou skončíš? Ak áno, prečo?

Hudby som plne zuby nikdy nemal a nikdy som ani nerozmýšľal že s tým skončím keďže je to to čo chcem robiť.. A venoval som tomu už veľmi veľa času na to aby som to skončil iba tak.. Ale samozrejme niekedy si dám prestávku na pár dní a venujem sa iným veciam.

Kto alebo čo je tvoj hnací motor? Máš dáky sen, ktorý si chceš v hudbe splniť?

Môj hnací motor je asi to že chcem byť najlepší v tom čo robím.. Nemám žiaden sen skôr mám postupne ciele ktoré si chcem splniť a zatiaľ sa to darí našťastie.

Keď tvoríš nový beat, čím sa pri jeho tvorbe inšpiruješ? Snažíš sa ísť s dobou, alebo preferuješ tvoj momentálny mood? Viz. Keď si smutný tvoríš smutnú hudbu, keď si naopak šťastný produkuješ banger za bangrom.

Ak začnem tvoriť beat tak väčšinou sa to odráža od toho aký mám mood ale asi najradšej robím beats ktoré budú šlapať v kluboch.. Samozrejme niekedy mi napíše raper akú hudbu by chcel tak vtedy sa snažím vystihnúť.

TOMASS

Aký je tvoj postup pri tvorbe beatov? Čo spravíš ako úplne prvé a naopak čo riešiš až na poslednú chvíľu?

Tak zakaždým postupujem viac menej rovnako. Urobím si melódiu potom do toho pridám 808 a nakoniec bicie. Potom sa s tým už iba hrajem a aranžujem to používam rôzne filtre atď. Sample nepoužívam vôbec iba výnimočne z času na čas snažím sa urobiť si všetko sám.

Tvoje produkcie sa už dostali aj k známejším interpretom. Ako sa k tvojim beatom dostal napríklad taký Delik či Fobia Kid?

Tak stihol som sa už za ten čas dopracovať k viacerým ľuďom ako je napr. PTK, Yungfakgod, Majo, Fakin Peas. A zakaždým to funguje asi rovnako pošlem svoje beats na mail a potom to už je na danom interpretovi čo si z tej hudby vyberie. No a inak s tým Fobiom to je celkom sranda lebo do dnes neviem ako sa k tej hudbe dostal iba mi jedného dňa napísal že nahral track do môjho beatu hahha.

Údajne si mal mať produkcie aj na Pil C-ho novom albume 2086. Je to pravda? A čo sa s nimi nakoniec stalo?

Áno je to pravda Pil C odo mňa bral 2 beats no nakoniec sa tam nedostali ani jeden. Je to bežná vec že interpret si vyberie viacero hudieb no na album sa dostane iba pár.. Ale je to škoda lebo to podľa mňa boli dosť cool beats no na druhej strane ma to nakoplo aby som robil ešte lepšiu hudbu.

Máš svoj obľúbený beat?

Obľúbený beat je zakaždým ten ktorý urobím ako posledný hahah.

Máš svoju vysnívanú spoluprácu? Po prípade koho by si rád počul na svojich beatoch? Nemusí ísť nutne o rappera.

Vysnená spolupráca fúú.. Ak sa jedná o producenta tak asi najradšej by som dal collab s Ronny J. No a ak sa jedná o rapera tak je ťažké vybrať jedného ale v poslednej dobe sa mi páči Lil Baby tak asi on.

Na čo sa od teba môžme v blízkej či v ďalekej budúcnosti tešiť?

No do budúcna budú vychádzať tracky ktoré som produkoval plus koncerty kde budem vystupovať.. Od nového roka ideme tour s Asisom takže vidíme sa tam. A do budúcna by som chcel vydať aj svoj vlastný track s tou myšlienkou sa pohrávam už dlho.

TOMASS

Mockrát ďakujem za rozhovor a čas, ktorý si mu venoval. Chcel by si na záver ešte niečo odkázať svojim fanúšikom a čitateľom potmehoodu?

Tak na záver vďaka za rozhovor.. Vidíme sa na akciách gang gang.

One thought on ““Na Pil C-ho albume 2086 som mal mať 2 beaty” | TOMASS ROZHOVOR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *