Legálna alternatíva k marihuane? Zázrak menom Kratom!

Strom z rodu kávovníkov, ktorý je 100% prírodný, má preukázateľne pozitívne účinky, dokáže ťa uvolniť a navyše je aj legálny. Prečo je o ňom tak málo počuť? Kratom ako legálna alternatíva k marihuane!

white kratom
Namletý White Kratom (zdroj: kratom.sk a ich dodávatelia)

SLEDUJ NAŠE SOCIÁLNE SIETE A PODPOR NÁS

Facebook

Instagram

YouTube

KRATOM.POTMEHOOD.SK


UPOZORNENIE:

Týmto článkom nechceme nikoho navádzať na úžívanie, ani propagovať ilegálne, psychotropné či návykové látky. Práve naopak, snažíme sa predstaviť mladým ľudom legálnu alternatívu, ktorá je v primeranom množstve preukázateľne zdravá a liečivá.

V prvom rade treba podotknúť, že nejde o drogu. Teda aspoň nie v takom zmysle, v akom o drogách počujeme. Kratom totižto skutočne nie je vo svojej podstate “nič viac” ako káva. Ide o strom z rodu kávovníkov, avšak s výnimočnejšími účinkami.

Plantáž mladých Kratomov
Plantáž mladých Kratomov (zdroj: kratom.sk a ich dodávatelia)

Pri účinkoch sa chvíľku zastavíme, tie sú totiž azda najzaujímavejšou vecou, akú som kedy videl pri nejakom liečive, bylinkách a podobne. Kratom dokáže mať totižto účinky priamo na mieru, a to vôbec nepreháňam. Existuje totižto viacero odrôd, ktoré sa líšia svojim pôvodom a žilkami v listoch. Tie spôsobujú aj rozličné účinky a vy si tak môžete vybrať priamo na mieru to, po čom túžite!

DRUHY KRATOMU:

V skratke poznáme 4 farby žiliek a teda 4 účinky Kratomu. Červená je farba úľavy, biela je farba energie, zelená je akási kombinácia a teda zlatá stredná cesta, no a poslednú, žltú, môžeme špecifikovať ako mladšiu generáciu bieleho druhu Kratomu. Viacej sa môžete dočítať na tejto adrese.

Historicky sa Kratom užíval hlavne žuvaním listov. V 19. storočí začala stúpať jeho popularita a postupne sa rozšíril až do našich končín. V susednom Česku zažíva práve pre svoje rôznorodé účinky a dostupnosť obrovský boom. V modernej dobe sa užíva hlavne v podobe čaju, alebo drinku – rozmiešaním prášku napríklad v ovocnej šťave.

red kratom
Červený Kratom z eshopu kratom.sk

KDE KRATOM ZOHNAŤ?

Tu sa dostávame k najväčšej výhode tohto prírodného liečiva. Kratom dosahuje v primeranom množstve preukázateľne pozitívne účinky, ako liečivé (tíšenie bolesti), tak aj uvoľňujúce (nálada) a naopak tých nežiadúcich je skutočne málo. Ide napríklad o obyčajnú “opicu” po užití väčšieho množstva, tak ako aj pri alkohole. Práve preto je Kratom legálnou látkou, ktorá sa predáva úplne bežne v eshopoch. Jedným z takých je aj slovenský eshop kratom.potmehood.sk, na ktorom zoženiete každý druh a ako bonus tam nájdete veľké množstvo informácií o Kratome, ktoré vám poskytnú odpovede na najčastejšie otázky.

Zaujímavou alternatívou môže byť aj CBD konope, ktoré je však a Slovensku stále neschválené.

2 thoughts on “Legálna alternatíva k marihuane? Zázrak menom Kratom!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *