Na její počest si nechám udělat kérku | Dorian – Spolu poletíme (prod. Kendox)

Hudba, sex a peniaze. To všetko a viac už Dorian má. Aké je to lietať a byť pri tom s babou v posteli? Zakázané veci chutia najlepšie, tak si jednu daj. / Dorian – Spolu poletíme (prod. Kendox)

Dorian - Spolu poletíme (prod. Kendox)
Dorian – Spolu poletíme (prod. Kendox)

SLEDUJ NAŠE SOCIÁLNE SIETE A PODPOR NÁS

Facebook

Instagram

YouTube

SHOP.POTMEHOOD.SK


Dorianove a Koukrove digitálne EP No Mercy 2 ešte nestihlo ani vychladnúť a už sa obraz dnešnej doby teší z nového albumu. Respektíve z jeho konceptu, ktorého vydanie je naplánované na začiatok roka 2020. O tom, že to opäť bude bomba napovedal už aj instagramový leak a posledné pochybnosti zmazal dnešný track!

COVER albumu DORIAN – FLIP

Text tracku Spolu poletíme je ako inak, než autentickým obrazom Doriho súčastného života. Od albumu Flip si prešiel dlhou cestou. Myslím si, že vôbec nepreháňam, keď už teraz poviem, že je Dori objav tohto roka a spolu s týmto titulom aj jeden z najžiadanejších interpretov súčastnosti. Spolu so slávou však prichádza aj úlet (ako výstižné).

Výstižný je aj názov tracku. Turbulencie sú v bežnom vzťahu na dennom poriadku. Tie našťastie Dorian riešiť nemusí. Skipuje ich každý večer. Stačí mu len sex a sprcha plná dievčat. Tie sa najprv tvária vážne, ale všetko je to hra. Obe strany vedia, že to skočí medzi kuchyňou a posteľou. “Zakázané veci”, ktoré boli v hudbe dlho tabu, sú dnes jednou z najčastejších tém. Takzvaný mainstream ale od Doriana nečakaj. Nenájdeš ho ani dnes. Všetko spolu hrá a hudba prúdi cez srdce.

Pokaždý když jde ke mě ví co přijde,
pokaždy když jde ke mě píše příběh.
Pak ví že spolu pole, pole, poletíme,
já vím že spolu pole, pole poletíme.

DORIAN (@dorian_wave)
Dorian – Spolu poletíme (prod. Kendox)

Miesto vizuálu, ktorý je ako inak než umelecky výstižný a dosť možno diktuje aj grafický dizajn budúco-ročného albumu, sa zameriame na finálnu message skladby. Je dôležité čítať medzi riadkami. Práve tu sa totiž dozvieš, že hudba je vykúpením zo stereotypného života. Ale nie pre všetkých. Musíš byť niečím výnimočný a hlavne v tom najlepšom zabrať dvakrát tak ako dovtedy. Niet sa preto čomu čudovať, že v tomto opise vidíš práve ambiciózneho Doriana. Je to líder novej školy, ktorá okrem zažitých textov disponuje aj nezabudnuteľným pocitom. A ak nevieš o čom píšem, daj si tento song:

Skvelá je aj hudobná produkcia od Kendoxa. Ako aj v iných prípadoch ide o zahraničnú produkciu, ktorú sa jej autor snaží presadiť predovšetkým prostredníctvom jej free adaptácií. Táto myšlienka sa mi nielenže páči, ale zároveň ju taktiež v svojej tvorbe aplikujem. Predsa len je veľké plus si najprv skladbu nahrať a až potom si k nej kúpiť licencie. Tento postup sa tak odrazí aj na tracku. Samozrejme pozitívne, ako aj v tomto prípade. Enormne nákazlivý sound tak stojí aj na pozadí songu. Všetko to spolu hrá a hlavne znie nadčasovo.

Okrem Doriho albumu vieš cez náš link zohnať aj iný, rovnako kvalitný rap. Takže nabiehaj na e-shop rukahore.sk a zožeň si pod stromček, svoj darček už dnes! Ďakujeme.

One thought on “Na její počest si nechám udělat kérku | Dorian – Spolu poletíme (prod. Kendox)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *