Alan Murin: Inšpiráciu beriem z každého rohu hudobného sveta žánrov a ich unikátnosti

Budúca hviezda slovenskej hudby sa volá Alan Murin. Dvadsať ročný Bratislavčan vydal pred niekoľkými týždňami jeho debutové EP 15 23, ktoré sa zapáčilo azda každému poslucháčovi, ktorý mal príležitosť si z neho vypočuť čo i len jednu skladbu. Ak si o ňom doposiaľ nepočul, nezúfaj. Na Spotify nájdi jeho spomínané EP a prečítaj si krátky rozhovor, ktorý sme si pre teba pripravili.

alan murin rozhovor
Alan Murin rozhovor | zdroj: IG @alanmurin

SLEDUJ NAŠE SOCIÁLNE SIETE A PODPOR NÁS

Facebook

Instagram

YouTube

KRATOM.POTMEHOOD.SK


Ahoj Alan! Skús sa trocha predstaviť našim čitateľom a povedz nám, ako tráviš posledné dni prázdnin.

Ahoj, budem najradšej, ak sa o mne dozvieš cez moju hudbu. Do každej skladby sa snažím dávať seba, svoje hodnoty a zážitky. Poteší ma, ak si o mne názor vytvoríš sám. Čo sa týka môjho programu, asi ťa neprekvapí, že väčšinu času trávim s mojím tímom z TRUESELF RECORDS. Nakoľko neustále pripravujeme nový kontent, venujeme čas hudbe a dobrej nálade, ktorá u nás nemôže chýbať. Okrem toho sa snažím užívať si rodinu, domov a ľudí, ktorí mi pri štúdiu v zahraničí chýbajú. To sa zas vezie v podobe grilovačiek, športu a rôznych stretávok prinášajúcich krásne spomienky.

Pred mesiacom si vydal svoje debutové EP s názvom 15 23. Čo ťa viedlo k tomu, aby si nahral hudobný projekt a čo znamená jeho názov?

Je to prvá vec, ktorú som vydal ako Alan Murin. Predtým som vydával najmä anglickú tvorbu zastrešenú pod iným menom. Až teraz v zahraničí som si naplno uvedomil, ako veľmi dôležité je pre mňa Slovensko, náš jazyk a najmä ostať sám sebou. Preto som sa rozhodol ponechať si svoje občianske meno a vydať prvé EP, ktoré ho predstaví. Názov EP 15 23 je čas môjho narodenia. V spojitosti s EP to má význam zrodu mňa, Alana Murina, ako interpreta.

Cover EP Alan Murin - 15 23
Cover EP Alan Murin – 15 23

Ohlasy ľudí na toto EP sú podľa všetkého viac ako skvelé. Ozvali sa ti ohľadom neho aj budúci hudobní kolegovia?

Máš pravdu a ja ďakujem každému, kto ma podporuje. Ste úžasní. Nejakí kolegovci sa ozvali a znova som ostal veľmi milo prekvapený. V záujme ich súkromia radšej nebudem spomínať mená.

Na prvé počutie je všetkým jasné, že nie si typický raper. V inom rozhovore s tebou som čítal, že by si sa charakterizoval skôr ako New Pop umelec. Z ktorých interpretov si bral inšpiráciu?

V New Pope ide primárne o experimentálne miešanie žánrov, pri ktorom sa snažíš čiastočne zachovať zvuk, na ktorý sú ľudia zvyknutí, a vedia sa s ním preto ľahšie stotožniť. Preto je tých interpretov viac, ako by sa sem zmestilo. Poviem radšej, že inšpiráciu beriem z každého rohu hudobného sveta žánrov a ich unikátností.

Myslíš si, že aj slovenčina môže mať úspech v zahraničí? Čo podľa teba musí interpret spraviť pre to, aby sa jeho rodný jazyk páčil aj v cudzine?

Určite áno. Angličtina a španielčina sú nádherné jazyky, ale dôvod, prečo v pesničkách znejú tak, ako znejú, nie je taký očividný. Ide aj o to, že sa v týchto jazykoch tvorí veľa a dlho. Ľudia ich mali možnosť do kosti preskúmať a pochopiť, kde sú ich silné stránky. Aj slovenčina má svoje krásy a veľa z týchto pokladov ešte ostalo zakopaných. Ja mám lopatu pripravenú a teším sa na ne takisto ako každý hudobník tu u nás.

Pripravuješ aj ďalšie EPčká. Budú sa niesť v podobnej, veľmi príjemnej atmosfére?

Každé EP bude mierne odlišné od ostatných, ako zvukom, tak tematicky. Dúfam, že sa mi ich práve príjemnou atmosférou a osobitým zvukom podarí spojiť. Zatiaľ máme pripravené sólové veci, ale jeden nikdy nevie.

Myslíš si, že hudobníci, ktorí spievajú/rapujú o alkohole a drogách majú zlý vplyv na mládež?

Myslím si, že v tomto majú na mládež vplyv najmä ich rodičia a okolie. Ak má mládež pevné základy, nie je čo riešiť…


Alanovi ďakujeme za jeho čas a rozsiahle odpovede v rozhovore. Ak ťa jeho hudba, názory či myšlienky zaujali, neváhaj a sleduj ho na jeho Instagrame @alanmurin.

Ďalšie EP Alana Murina vychádza už 23. septembra, tak zostaň naladený a pripravený na fresh sound. Určite ťa o ňom budeme informovať aj bližšie a nič ti neutečie, to sa neboj.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Majstri v slovenskej hádzanej | DYMER x BIGHORSE – ALKOHOL MACHT FREI feat LUISA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *