ASIS o novom albume a konflikte s Matejom Strakom (rozhovor)

Debutový album T-ERROR je vonku a s kľudom na duši ho môžeme označiť za adepta na album roka. Okrem klubových bangrov však obsahuje aj silné príbehy a dokonca sme si všimli aj narážku na ,,chameleóna” ktorý si hovorí Nerieš. ASIS nám poskytol čerstvučký rozhovor a odpovede bez cenzúry a výhovoriek nájdeš dolu.

asis rozhovor
ASIS

ASIS dostal pozornosť širšieho publika tento rok, keď vystrelil skladbou P45. Odvtedy nezaháľal, ušiel kus cesty a svoj hype potvrdil aj kvalitou. Pár dní dozadu vyšiel jeho debutový album T-ERROR, ktorý môžeš podporiť kúpou CD a merchu na RUKAHORE.SK. Album nás však zaujal natoľko, že sme si nemohli nechať ujsť príležitosť na rozhovor a položiť ASISovi pár otázok.

PODPOR ASISA KÚPOU NA RUKAHORE


Ako sa teraz cítiš po vydaní debutového albumu? Vieme, že sa hudbe venuješ už dlho, no tento rok si zažil prvý väčší hype a konečne si sa dostal medzi širokú verejnosť. Cítil si možno aj nejakú “zodpovednosť” voči fanúšikom, resp. tlak, aby si ich po tom hype okolo teba nesklamal?

Cítim sa úplne ppči! Som mega rád, že o moju hudbu je konečne záujem. Keby nebolo toho hype, tak by som ten album tak nehrotil a stále by som to asi odkladal.

asis t-error merch
ASIS T-ERROR album + merch

Sme po premiére na YouTube a album už nájdeme aj na všetkých stream platformách. Aké sú zatiaľ prvé ohlasy?

Feedback od ľudí je zatiaľ super, nečakal som, že niektoré tracky ich až tak zaujmú a zas naopak. Páči sa mi, že mi toľko ľudí preukazuje podporu a každý deň si nájdem v DM veľa povzbudzujúcich správ.

Vieme, že chystáš s albumom aj CZ/SK tour. Môžeš nám o nej niečo prezradiť, alebo je to ešte v štádiu riešenia?

Ešte to len začínam riešiť lebo som mal menšie komplikácie so sťahovaním v UK, no mrte sa teším kedy zas vystúpim na stage.

Budeš sa popri koncertoch venovať aj štúdiu, alebo si dáš chvíľku odpočinku?

No tak oddychovať vôbec neplánujem. Hudba je môj relax a stále sa mám kde posúvať, takže budem naďalej jebať tie bangre. x)

Poďme sa pozrieť bližšie na album. Nedá mi nespomenúť track ,,Nemesis”, na ktorom spomínaš doj*baný mix a master a ,,chameleóna”, ktorý si hovorí Nerieš. Máme to teda chápať ako istý konflikt medzi tebou a Matejom Strakom? Bol tam nejaký problém s masterom?

Správne to chápete. Nemohol prekúsnuť to, že som lepší než on, tak ma ojebal o čas a ešte k tomu bol na mňa drzý. Nemal by si tak ulietavať na “sláve”, keď na to nemá.

Najviac zo všetkých skladieb ma zaujala tvoja životná story, čo už určite vieš. Taktiež chápem, že je to veľmi osobná vec a nechceme vyzerať jak poj*baný Vilko z modrého z neba. Je to však extrémne silný príbeh, ktorý určite zaujal veľa fans a nikto netušil čím si si prešiel. Vyjadríš sa k tomu ešte niekedy verejne, alebo to bola posledná bodka za touto kapitolou života?

Vôbec za tým nemienim hodiť bodku. Bola to ťažká životná etapa ako pre mňa, tak aj pre celú našu rodinu, ktorá nás trvale poznačila a dojebala nám všetkým životy už navždy.

Album sme prebrali, poďme ďalej. Dočkáme sa niekedy aj projektu čisto v angličtine?

Určite. Keď robím v angličtine je to úplne iný vesmír, v ktorom sa viac môžem odosobniť. Nebude to ale ortodoxný rap ale niečo úplne iné.

Ako si sa spoznal s Matthewom Crowom?

Prvý krát som sa s ním zoznámil 10 rokov dozadu, keď sme obaja hrali koncert so svojimi kapelami v Žiline v klube Boonker.

Za krátky čas si sa stal ikonický tým, že ti nie je žiadny žáner cudzí. Faktom je, že okrem rapu aj perfektne spievaš. Plánuješ niekedy aj čisto spievanú (rockovú…) vec, alebo sa budeš baviť rapom a miešaním žánrov?

Dik za kompliment. Ako ASIS sa venujem prevažne rapu v slovenčine a sem tam zasahujem aj do iných žánrov/jazykov. No na svojom YouTube mám aj projekt “a smile in sadness” čo je vlastne presný opak, kde hlavný prvok je spev, ktorý jemne dopĺňa rap s textami v angličtine. Takže hej, po druhom rapovom albume vydám aj takéto niečo.

Vypočuješ si aj ,,klasický” CZ/SK rap? Ak hej tak koho a prečo?

Skôr si idem zahraničnú hudbu, ale keď si mám pustiť rap od nás, tak je to KF, Marpo, Momo, Pil-C, kvôli textom, technike a ich prejavu, jak sa títo radia medzi ten ,,klasický” SK/CZ rap, no aj neklasický rap od nás je podaktorý fajn.

Máš svoju vysnívanú spoluprácu? Kľudne môžeš povedať reálnu aj zapojiť fantáziu.

Tak to mám a hneď niekoľko. Tom Delonge, Danny Worsnop, Silverstein, A Day To Remember, Blink-182, Sum 41, Enter Shikari, Bring Me The Horizon, Twenty One Pilots, The Chainsmokers, Imagine Dragons, Cold Play, Billie Eilish, Halsey, Katy Perry, Justin Bieber, Ed Sheeran, Bruno Mars, Bazzi, Mike Posner, The Weeknd, Post Malone, Drake, G-Eazy, Machine Gun Kelly, NF, Token, Kanye West, 50 Cent, Eminem, Ariana Grande, Rihanna, Jay-z, Robin Schulz, Skrillex, Dj Khaled a Kontrafakt samozrejme! Fakt si nerobím srandu.

Blížime sa ku koncu a vybrali sme pre teba aj jednu(dve) otázku od fanúšika, ktorý sa ťa pýta: Koľko máš rokov a čo si robil (akú prácu) v zahraničí?

Rokov mám dosť na to, aby som už urobil dieru do sveta 😀 . A v Anglicku som robil toho veľa za ten čas, no prvý job, čo som tu mal bolo triedenie ovocia na páse v skafandri.

Díky moc za tvoj čas a odpovede. Nie sme sami, kto v tebe vidí obrovský potenciál, a tých ľudí začína pribúdať čoraz viac a viac. Sme veľmi radi, že máme možnosť aspoň takto podporiť a stáť na začiatku niečoho veľkého, čo raz určite dokážeš. Na záver môžeš niečo odkázať svojim fanúšikom, hejterom, alebo našim čitateľom a v mene celej redakcie želám nech sa darí.

Ja dík za super rozhovor ! A chcem sa tiež poďakovať ľudom, ktorí majú moje tracky v playliste a aj tým, ktorí podporili mňa a moju tvorbu kúpou merchu a albumu ! Pomáhate tým vyprodukovať ďalší našlapaný rap projekt, na ktorom pracujem už teraz. Mrte sa teším na koncerty s vami !!! A vyjebaným hejterom verejne odkazujem, že môžte ísť rovno do piče. Ďakujem.


Na záver už len dodáme, že ASISovi držíme palce v kariére aj osobnom živote, a ak chceš podporiť jeho tvorbu, môžeš tak urobiť nákupom na rukahore.sk. Vidíme sa na koncertoch 🙂

3 thoughts on “ASIS o novom albume a konflikte s Matejom Strakom (rozhovor)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *