,,Nedělám to jak někdo chce, jak se ode mě očekává. Dělám co baví mě.” – Daniel Vardan (rozhovor)

Daniel Vardan, niekdajší člen zoskupenia Brno Reprezent a terajší člen čerstvého labelu 1312 records, ktorý založil spolu s kolegom Michajlovom, nám poskytol rozhovor. Na pohľad striktný rapper, ktorý si však vychutná aj nový sound. Aký v skutočnosti je vedia len jeho blízky, no poďme sa pozrieť čo nám o sebe prezradil.

Daniel Vardan - Memento Mori EP
Daniel Vardan – Memento Mori EP

SLEDUJ NAŠE SOCIÁLNE SIETE A PODPOR NÁS

Facebook

Instagram

YouTube

KRATOM.POTMEHOOD.SK


Nazdar, začneme zľahka. Ako sa teraz máš, resp. aké prežívaš obdobie? Či už po hudobnej, alebo súkromnej stránke.

Serus, mám se dobře. Hudbu nechci přes léto moc řešit, omezuju teď i sociální sítě. Potřebuju chvilu vypnout. Momentálně hlavně pracuju a sportuju.

Memento Mori je pre mňa jedna z najosobnejších výpovedí na našej scéne. Na skladbe ,,Ventil” si sa vyjadril, že si sa vypísal a teraz sa chceš baviť. Opadla teda z teba tá špina a môžeme teraz očakávať veselšie tracky?

Určitě jsem se na chvilku vypsal z nějakých vážnějších témat, ale něco mám ještě schovaný. “Ventil” vznikl po tom, co jsem vydal s Robinem a Tafrobem “Nemusím nic”. Lidi začali psát komentáře, že se brzo zkurvím, proč autotune atd. Měsíc předtím jsem vydal svoji nejosobnější věc s živou kapelou a skoro čtvrthodinovým klipem. Pak když je 40 stupňů ve stínu a dám track, že se chcem bavit (nevím, co chtějí dělat oni přes léto), tak je hned problém. Proto vznikl track “Ventil”. Nedělám to jak někdo chce, jak se ode mě očekává. Dělám co baví mě, dělám na co mám zrovna náladu.

Na tracku ,,Beef” odkazuješ, že nemáš nič proti novému zvuku, ak to daný interpret robí tak ako sa to robiť má. Je niekto vyslovene z novej školy, komu fandíš a rád si vypočuješ jeho tvorbu?

Beef je jen můj pohled na věc, neříkám, že mám pravdu. Je to o tom, jak to vidím já a co mě sere. Z té nové školy, jakože fakt ten “novej zvuk”, mě baví Pridenyyy nebo třeba Cashanova Bulhar, ale je jich víc, stačí trochu hledat.

Vedel by si si v budúcnosti predstaviť s niekym z nich spoluprácu?

Spolupráci se nebráním s nikým, ale jde mi aji o chování toho člověka mimo hudbu. Nechci dělat s lidma, který vůbec neznám, to by mě musel hodně bavit.

Track ,,Ventil” bol tvojim posledným trackom tohto leta. Chystáš potom niečo väčšie? Môžeme očakávať EP/album, alebo pôjde zatiaľ len o single?

Do konce roku už jen singly.

Čo bol pre teba a Michajlova najväčší impulz pre založenie nového labelu?

V Brno Reprezent nás bylo moc a každej to bral jinak. Společný album skončilo u prvního tracku. Nebyl to ani label, jen banda kamošů, co dělá hudbu. Myslím, že teď je ta správná doba začít znova, snad líp, víc profesionálněji a hlavně s lidma, kteří to vidí stejně.

brno reprezent
Mikina Brno reprezent

KUPIŤ MIKINU BRNO REPREZENT

Kde ťa môžeme vidieť najbližšie vystupovať?

Poslední pátek prázdnin 30.8. hrajem s Tafrobem, Matysem a Renne Dangem na Moravským náměstí v Brně. Pak až 20.12. na Melodce (taky Brno). Nic jinýho tenhle rok nebude.

Teraz trochu odbočíme od hudby. Patríš medzi crew, ktorá hrdo reprezentuje svoje mesto. Môžeme ťa niekedy stretnúť v Brne aj na futbale či hokeji?

Na fotbale mě můžeš potkat, když si jdem ven zahrát, jinak ne. A hokej vůbec.

Čomu sa najviac venuješ vo voľnom čase?

Ve volným čase teď hlavně cvičím, jím a spím.

Späť k hudbe. Čo aktuálne zaplňuje tvoj playlist? Vypočuješ si napr. aj vážnu hudbu?

Poslechnu si všechno, můžu tady vypsat pár interpretů, co mi teď hrajou nejčastěji.
Capital Bra, Samra, Luciano, 187 Strassenbande, Trettmann J.Cole, Boogie, 21 Savage, Eminem, Nate Dogg, Xxxtentacion

Mimo rap pár věcí: The Newcomers – Too Little In Common To Be Lovers
R. Kelly – What I Feel Issues
The Weeknd – Call Out My Name

Okrem rapu sa venuješ aj tvorbe beatov. Čo ťa pri tvorbe inšpiruje? Vieš hrať aj na nejaký hudobný nástroj, alebo si hudbu radšej “vyklikáš myškou”?

Dlouho jsem nic nedělal, teď konečně zase začínám. Inspiraci hledám v tom, co poslouchám, co mě baví nebo prostě najdu sample, kterej se mi líbí.

Ďakujem ti za rozhovor. Na záver môžeš niečo odkázať fanúšikom, alebo hejterom a v mene celej radakcie prajeme veľa úspechov ako v hudbe, tak aj v osobnom živote. 1312 #freemichajlov

Fanouškům děkuju za podporu, za to, že to jedou s náma. Vám dík za rozhovor a ostatním přeju jen to, ať se mají dobře.


Nám už neostáva nič iné ako popriať Danielovi všetko dobré do budúcna.Ak by si chcel Daniela Vardana podporiť, jeho EP Memento Mori nájdeš na streamovacích službách. Nákupom na rukahore.sk môžeš podporiť aj kolegu Michajlova. Okrem albumov tam zoženieš aj nejaký ten merch.

tričko free michajlov
Tričko free Michajlov

KÚPIŤ TRIČKO FREEMICHAJLOV

KÚPIŤ MIKINU FREEMICHAJLOV

Ak máš nápad na zaujímavý rozhovor so zaujímavou osobnosťou, neváhaj a napíš nám na náš instagram, alebo mail potmehood14@gmail.com.

One thought on “,,Nedělám to jak někdo chce, jak se ode mě očekává. Dělám co baví mě.” – Daniel Vardan (rozhovor)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *