Štyri tracky v jednom videoklipe! / Daniel Vardan – EP Memento Mori

Memento Mori, v preklade tiež “Pamätaj, že zomrieš”, je názov Danielovho 12 a pol minútového EP. To sa skladá len zo štyroch trackov, ktoré sú však osobnou výpoveďou Danielovej bolesti. Daniel Vardan a jeho EP – Memento Mori je navyše úplne zadarmo!

Daniel Vardan – Memento Mori EP (OFFICIAL VIDEO)
COVER by: DNT2

SLEDUJ NAŠE SOCIÁLNE SIETE A PODPOR NÁS

Facebook

Instagram

YouTube

SHOP.POTMEHOOD.SK


Daniel Vardan a jeho Memento Mori sú kratšie EP vydané pod novým labelom 1312 Records, ktorý vznikol počas návštev Michajlova vo väzení. Jeho súčasťou je okrem už vyššie spomenutého Michajlova, tiež Marys a Daniel Vardan, ktorý sa svojim osobným EP snaží odbremeniť od svojej bolestivej minulosti.

MOHLO BY ŤA ZAUJÍMAŤ:
Michajlov – 1991 (ALBUM REVIEW)

EP sa skladá zo štyroch skladieb. Konkrétne z trackov Prázdný sliby, Bonton, 9mm a Jackpot. Okrem vlastných textov, vám Vardan ponúka aj vlastnú produkciu (teda až na track Bonton, kde mu na nej čiastočne asistuje kolega z labelu – Marys). Poďme si ich teda rozobrať track po tracku!

Prázdný sliby

Prázdne sľuby sú pomyselným introm EP – Memento Mori. Ich hlavnou úlohou je zasvätiť poslucháča do Danielovej minulosti a načrtnúť mu jeho neľahký život bez kompletnej rodiny a to pekne o začiatku. V skladbe autor opisuje príbeh jeho rodičov, vkladá dôraz na to, ako moc je pre dieťa dôležitá kompletná rodina, ďakuje mame a svojej budúcej sľubuje, že nikdy nebude ako jeho otec. Držíme palce!

Tímhle snažím se říct, díky za vše mami,
tátovi čo se nás ujal, koukni nejsme sami,
neboj se, za svoje bráchy se vždy postavím,
rodina je navždy i když všechno stratím.

Místo idolu si byl jen špatnej příklad,
nechci skončiť jako ty, nejsem ten případ,
skutečnej chlap, takhle si nemůžeš říkat,
poslal si nás dolu, zavolal nám výtah.

Rychle si zmizel.. Vážne si zmizel?
Nechci peníze. Nechci peníze.
Proste nechci skončit jako ty.
Já nemůžu to všechno zahodit.

Daniel Vardan – Prázdný sliby (prod. Daniel Vardan)
Daniel Vardan - Prázdný sliby

Bonton

Track Bonton je príbeh dospievajúceho chlapca bez mužského vzoru. Daniel sa svojou zaujímavou rozpravou, snaží divákovi priblížiť jeho neskoršie detstvo. Medzi riadkami, opisuje svinstvo, pred ktorým ho nedokázala ochrániť ako jeho matka, tak ani náhradný otec. Každý chalan potrebuje v puberte otcovu pevnú ruku, inak sa často spustí so zlou partou a podnikne veci, ktoré si bude neskôr, vyčítať do smrti. Živým dôkazom je aj Daniel.

15 let – první sex.
16 let – v bytě gangbang, holce bylo 13 prej.
17 – hodně z nás padlo do drog
a prej pokrok, mrkni na ten jejich face.
18 – život začína, spoustě lidem zhasíná,
v hlavě lóve tlačí nás. 19, 20 už to ani nevnímam,
furt dokola jen to samí, tyhle stavy ,když se vypínam.

Daniel Vardan – Bonton (prod. Daniel Vardan, Marys)
Daniel Vardan - Bonton

9mm

Krátky odkaz každému haterovi, ktorý tvrdí, že to Daniel robí len pre peniaze. Vardan ľuďom vysvetľuje, že sa vďaka hudbe cíti užitočný a práve vďaka hudbe je ešte stále medzi nami. Práve túto časť videoklipu tvoria zábery z Danovych koncertov a dlhých hodín zamknutých v štúdiu.

Ve studiu zavřenej jako v base,
moji kamarádi slyšet v mojim hlase,
můžeš moje pády, emoce si naser,
pokud myslíš, že to dělám pro lóve jsi blázen.
Drží mě to od té 9mm ráže,
je to na tom světě má jediná vášeň,
proto sere mě když myslíš,
že mí slova jsou jen prázdne kecy,
pletou se, já myslím to hold vážně.

Daniel Vardan – 9mm (prod. Daniel Vardan)
Daniel Vardan - 9mm

Jackpot

Outro EP je emočné zhrnutie 12 minútového kompletu. Daniel prirovnáva Jackpot k snahe hľadať lásku. Rob len čo ťa baví a úspech príde sám. Vardan sa na nič nehrá a rap berie ako svoje hobby. Nechce byť najlepší rapper v republike, chce len robiť čo ho baví a napĺňa. Kedykoľvek sa za ním môžeš (napríklad po koncerte) zastaviť a pokecať, avšak ak ho bude potrebovať jeho rodina, zruší kľudne vypredanú show. To je prístup!

Já mám v piči kto je TOP10,
dám ze sebe BEST OF,
klidně se mnou pojď ven,
ukážu ti město.
Ani nevím kdo jste,
zdravíte mě přes to,
brzy se tu porvem,
kdo dostane to žezlo?

Honíme se za úspěchem, hledáme tu lásku, to je jackpot,
Důležití dělat co tě baví – to je všechno.

Daniel Vardan – Jackpot (prod. Daniel Vardan)
Daniel Vardan - Jackpot

EP si zároveň zaslúžilo komplexný vizuál, ktorý je spojením jeho všetkých skladieb. Videoklip, o ktorý sa do detailu postaral Honza Král, je krátkometrážny film, ktorý vďaka svojmu vizuálnemu spracovaniu, rozpráva o neľahkom živote samotného Daniela. Klip spája štyri príbehy (štyri samostatné videoklipy), ktoré sú medzi sebou vzájomne prepojené. Príbeh graduje, Daniel rastie a všetko tak nejak príjemne plynie. Je to proste úžasné! Veď posúďte sami:

Půl roku práce, x hodin ve studiu, často jsem skoro nespal. Veškerá síla, energie a peníze padly do tohoto projektu. Často jsem kvůli tomu neměl na nikoho čas. Jenom já a hudba. Jen čistá láska k tomu, co mě baví. Děkuju všem, kteří mi pomohli zrealizovat moji osobní zpověď. Dej si kus mě.

@danielvardan
COVER ep MEMENTO MORI by: DNT2

Daniela a jeho osobné EP – Memento Mori môžeš podporiť online kúpou cez Google Play, iTunes alebo Spotify cez tento link za symbolických 80kč (čo sú zhruba 3€)! Danielovi držíme palce a veríme, že sa už čoskoro dočkáme nových vecí! Otec by mal byť na teba právom pyšný!

PODPOR KÚPOU ALEBO POČÚVAJ ZADARMO

2 thoughts on “Štyri tracky v jednom videoklipe! / Daniel Vardan – EP Memento Mori

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *