Je Avio definitívne späť ?

Pýtate sa kto je Avio? Hranatá holá hlava, bmw a testosteron. To je Filip “Avio” Laryš, dnes už dá sa povedať legenda českého streetrappu.

avio kdo jsem
Aviova cesta vyjadrená vizuálom k tracku Kdo jsem

Aviova rappová kariéra je plná vzostupov a pádov. Poďme sa v rýchlosti pozrieť na jeho cestu od začiatkov až dodnes.

S rapom začal vo veľmi mladom veku a ako prvé registrujeme spolupráce so Seregom.

Zlom nastal, keď sa dostal do Ostravského zoskupenia Fuerza Arma. V tejto skupine zotrval len chvíľu, stihol však nahrať feat s Clipom.

Po chvíľke zvíťazili konflikty a Avio je z Fuerzy vyhodený. Nastala doba beefov a vyhrážania sa predovšetkým zo strany Pretoriana (Fuerza Arma). Avio odpovedá trackom ,,Všechno můžu jebat”.

Medzičasom vydáva Pro fanoušky mixtape a onedlho ohlasuje ďalší mixtape RAP CHAMPIONS LEAGUE na ktorom sa nachádza aj niekoľko videoklipov.

Najväčší hype Avio zažíva v roku 2013, keď vychádza EP AVIO & MEITON – Z TEMNOTY. Z teenagera, ktorého odmietla dominantná skupina z jeho mesta sa stáva dospelý chlap a predovšetkým vyspelý rapper, ktorý si môže povedať, že má profesionálny sound, klipy aj sledovanosť.

Po úspešnom projekte prichádza ďalší mixtape – V12. Ďalší mixtape, merch, motivácia k cvičeniu. Všetko nasvedčuje tomu, že sa Filipovi darí.

Zdanie však môže klamať a po projekte V12 vychádza už len niekoľko freetrackov a aktivita pomaly upadá.

Nastáva doba temna

Rok 2016 a Avio vydáva svoj posledný videoklip 4G, ktorý je ešte ku skladbe z mixtapu V12.

Tu nastáva šok. Zo 100 kilového nasypaného Avia sa stáva pomerne vychudnutý chlap, ktorému dosť neprirodzene skáče sánka.

Po tomto klipe sa po Filipovi ako keby zľahla zem a nikto okrem jeho blízkych nevedel čo s ním je. Na sociálnych sieťach či v komentoch pod youtubom je často bombardovaný otázkami od fans, odpovedí sa však nedočkali.

Až do leta 2017 nebola o ňom ani zmienka. V lete sa objavil na feate starého známeho Seregu. V očiach Filipových fans sa objavila nádej, že sa znovu objaví na scéne. Bohužiaľ, po tomto tracku zostalo na ďalší rok opäť ticho.

ROK 2018 – Čo sa stalo?

V lete 2018 sme sa konečne dočkali odpovede čo sa deje. Avio prichádza po dlhej dobe mlčania späť na scénu a rovno aj s objasnením, ktoré svojim fanúšikom dlhoval.

Znáte?

Pocit který zapálí vám dlouhodobý projekt,
máš sto kilo svalů, rozjeté album ale pojeb,
Teď se snažíš přestat fetovat a nahrabat to zpět,
jenže jsi opět tam na začátku a musíš projít bojem.

Cover tracku hovorí sám za seba a text duplom. Avio vysvetľuje, že sa zamotal do drog a v jeho živote sa veľa zmenilo. Vypadá to však, že sa opäť ,,dostáva z temnoty.” Je tomu naozaj tak?

O necelý mesiac vydáva track ČERNOBÍLÝ, kde sa snaží ukázať ľuďom svet svojimi očami a vypadá to, že sa schyľuje k definitívnemu návratu. V popise môžme vidieť, že sa má track objaviť na albume PROTOTYP 1.

Po tomto tracku, 24.8.2018 ohlasuje Avio na svojom facebooku ďalší. Ten však neprichádza a fans pomaly strácajú dôveru a chuť čakať.

Fanúšikovia mu dávajú stratu dôvery pocítiť

Prešlo pár mesiacov hluchého obdobia a po takmer pol roku sa sľubovaný track objavil.

Na tento track sa dôkladnejšie pozrieme v samostatnom článku. Myslíte si, že sa Avio definitívne vrátil na scénu a môžme očakávať sľubovaný album “PROTOTYP 1”, alebo ste už stratili dôveru v tohto rappera ?

2 thoughts on “Je Avio definitívne späť ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *