Slovenský film: Ostrým nožom

V posledných rokoch sa Slovenská kinematografia v mojich očiach výrazne zlepšila a po úspešných projektoch Únos, Čiara či Mečiar prichádza ďalší dá sa povedať investigatívne ladení film s názvom Ostrým nožom.

Vo filme ostrým nožom si zahrajú aj Moloch Vlavo a Momo
Vo filme si zahrajú aj Moloch Vlavo a Momo

Film je inšpirovaný skutočnou udalosťou vraždy Daniela Tupého, ktorý bol tragickým spôsobom zavraždený v roku 2005 a jeho prípad je dodnes neobjasnený. Ako film sám tvrdí:

Každá generácia má svoju obeť

Podľa dostupných informácií tvorcovia pracovali na projekte od roku 2013 a k dispozícií mali 500 000€. O produkciu sa postarala spoločnosť nuprodukcia. Podielali sa taktiež Madness Productions, RTVS a nuprodukce. Film režíroval Teodor Kuhn a na scenári pracoval spolu s Jakubom Medveckým. Kameru mala na starosti Denisa Buranová.

Finančne ich podporili: Audiovizuálny fond, Státní fond kinematografie, Bratislavský samosprávny kraj a Ars Bratislavensis. Na spolupráci sa podieľa HomeMedia production. Distribútorom pre slovenský trh je Continental film.

Včera, tj. 5.12.2018 vyšiel oficiálny trailer, v ktorom môžme počuť aj soundtrack k filmu od Jany Kirschner.

Film sa má dostať do kín dňa 21.2.2019.

Vo filme si okrem tradičných hercov zahrajú aj známy Petržalský rapperi Moloch Vlavo a Momo.
Osobne sa tento Slovenský projekt veľmi teším. Svoj názor či pocity nám môžete zanechať dolu v komentároch, alebo na našom instagrame. Radi si ich prečítame.

2 thoughts on “Slovenský film: Ostrým nožom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *