Účastník OKTAGONU 9 – Branislav Zuzák

Galavečer OKTAGON 9 klope na dvere a zápas na ňom bude mať aj náš dnešný hosť Branislav Zuzák.

Branislav Zuzák
Branislav Zuzák v akcii

Nazdar, na začiatok nám povedz niečo o sebe, koľko máš rokov, ako dlho sa venuješ športu a konkrétne MMA?

Moje meno je Branislav Zuzák. Mám 20 rokov a športu sa venujem už od mala. V detstve to bolo hlavne judo, ale vyskúšal som všeličo. Neskôr som začal s kickboxom a z toho som prešiel na thai box v ktorom som už mal aj zápasy. V príprave na posledný zápas mi pomáhal Attila Vegh a po tomto zápase som už zostal pod jeho vedením a prešiel na MMA, ktorému sa venujem asi rok a pol. Za tento čas som mal 10 amatérskych zápasov, z toho 9 výhier, 1 prehru a podarilo sa mi získať medailu z majstrovstiev Európy.

Momentálne teda bojuješ pod Attilom Veghom za Spartakus. V ktorom klube si začínal a aké sú tvoje spomienky?

Úplne začiatky boli v klube kick box Galanta. Bolo to srandovné, pretože sme boli vkuse pred zrkadlom a trénovali techniku. Neskôr som presídlil na thai box, tak isto v Galante, a tam som pod trénerom Vendom nazbieral riadne skúsenosti. Potom som prešiel do Šale k trénerovi Palovi Kurucovi, ktorý mi doladil techniku a nechal ma zápasiť na jeho gala večere čo pre mňa veľa znamenalo.

Dnes ťa čaká veľmi dôležitý zápas. Ako prebiehala príprava?

Príprava prebiehala brutálne. Posledné 4 týždne boli naozaj hardcore a z toho 1 týždeň som mal aj kemp takže sa makalo naozaj tvrdo.

Náš portál sa týka hlavne ulice takže rypneme trochu aj do tejto citlivejšej témy. Musel si niekedy použiť svoje zručnosti na ulici?

Áno. Raz sa stala taká vec že sme boli s partiou v jednej dedine a miestny sa do nás začali púšťať, ale našťastie sa nikomu nič nestalo.

Ako sa na takéto šenkové bitky pozerajú skúsení zápasníci? Odporučil by si im radšej, aby prišli na tréning?

Určite áno. Ak majú takí ľudia v sebe dostatok adrenalínu tréning je to najlepšie miesto.

S tým určite súhlasím. Na záver môžeš odkázať niečo svojím fanúšikom, ale aj neprajníkom.

Chcem sa poďakovať každému fanúšikovi, je to potom hneď väčšia motivácia trénovať, keď vieš že sú ľudia, ktorí ti držia palce. A neprajníkom nič, lebo dúfam že žiadnych nemám ani mať nebudem.

One thought on “Účastník OKTAGONU 9 – Branislav Zuzák

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *